SLO Przemków










Benedykt XVI - Joseph Ratzinger


   Pochodzenie: Niemcy
   Data i miejsce urodzenia: 16 kwietnia 1927 roku w Marktl
   Diakonat: 29 października 1950 roku
   Prezbiterat: 29 czerwca 1951 roku
   Nominacja biskupia: 07 marca 1977 roku
   Sakra biskupia: 28 kwietnia 1977 roku
   Kreacja kardynalska: 27 czerwca 1977 roku przez papieża Pawła VI
   Kościół tytularny: Santa Maria Consolatrice al Tiburtino (27 czerwca 1977 roku) Biskup Velletri-Segni
   (5 kwietnia 1993 roku) Biskup Ostii i Velletri-Segni (30 listopada 2002 roku)
   Kiedy został papieżem: 19 kwietnia 2005 roku
   Zawołanie: "Cooperatores Veritatis" - "Współpracownicy Prawdy"
   Uroczysta inauguracja pontyfikatu: 24 kwietnia 2005 roku
   Czas pontyfikatu: 19 kwietnia 2005 roku – 28 lutego 2013 roku, czyli 8 lat.
   Rezygnacja z posługi Biskupa Rzymu: 28 lutego 2013 roku, godzina 20:00













© 2015 - SLO Przemków - P. Skrobak - wszelkie prawa zastrzeżone.