SLO PrzemkówLinki     
                               
Papież mianował nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji

      Komunikat biskupa Stefana Regmunta o mianowaniu nowego biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

   Umiłowani Diecezjanie!
Dzielę się z Wami radosną wiadomością: Ojciec Święty Benedykt XVI, mając na uwadze potrzeby naszej diecezji powołał do godności biskupiej ks. prałata Tadeusza Lityńskiego i ustanowił go biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
   Biskup Nominat święcenia biskupie przyjmie w katedrze gorzowskiej dnia 16 czerwca 2012 r. (sobota) o godz. 11.00. Na uroczystość święceń, na którą został zaproszony Metropolita Szczecińsko-Kamieński abp Andrzej Dzięga, księża biskupi naszej metropolii oraz innych diecezji, serdecznie zapraszam również Was, drodzy kapłani diecezjalni i zakonni, osoby konsekrowane i Was, kochani wierni świeccy z całej diecezji. Jest to nasze wielkie święto, w czasie którego powinniśmy poczuć się jak jedna Boża rodzina.

          czytaj całość
29 kwietnia AD 2012, P. JuchomDekanalne rozgrywki Ligii Ministranckiej
© P. Juchom
      W sobotę, 17 marca odbyły się rozgrywki Ligii Ministranckiej. Tegoroczne zmagania piłkarskie na szczeblu dekanalnym miały miejsce w Szprotawie w Gimnazjum nr 1. Jak na przedstawicieli Służb Liturgicznych Ołtarza przystało przed rozgrywkami wszyscy wzięli udział w Mszy świętej. Nasza parafia wystawiła aż trzy drużyny, czyli graliśmy w każdej kategorii wiekowej. Największy sukces osiągnęła najmłodsza drużyna, bo zajęła II miejsce, a od I szczebla dzieliła ich tylko różnica 2 bramek. Skład drużyny to: Jakub Żerebecki, Patryk Skrobak, Szymon i Kacper Ptak, Jakub Panicz, Piotrek Dubiel, Mateusz Wojteczek, Annis Dami, Kacper i Bartek Drzazga, Tomek Paluszek. Drugie miejsce zajęła również najstarsza grupa ulegając niestety Szprotawie. W skład tego zespołu wchodzili: Mateusz Migas, Grzesiu Pyrzyk, Marcin Chrapek, Szymon Lewandowski, Michał Kikowski, Maciej Orłowski, Jakub Kowalski. Miejsce IV zajęła drużyna z gimnazjum, która już w pierwszym meczu straciła napastnika – Michała Kikowskiego, który został kontuzjowany. Oprócz niego grali również: Szymon Lewandowski, Maciej Orłowski, Kuba Kowalski, Kuba Żerebecki, Piotrek Dubiel. Mimo, iż nasza parafia nie zajęła I miejsca i nie awansowała do następnej rundy, nie załamuję się i już teraz obiecuje, że za rok będzie lepiej.

          zobacz fotki - kliknij
11 kwietnia AD 2012, Sz. LewandowskiPan Zmartwychwstał - powstał z martwych!!!
 


      Z okazji świąt Zmartwychwstania Chrystusa, życzymy wszystkim prawdziwej radości z tego cudu, który dokonał się dzisiejszej nocy. Niech Ten, który pokonał śmierć da nadzieję i miłością wypełnia nasze serca. Zmartwychwstały Pan niech nam błogosławi i rozjaśnia ciemności naszego życia, niech będzie obecny na drogach naszego życia. Blaskiem Swej miłości niech opromienia to, co szare, w kwitnący ogród. ALLELUJA.08 kwietnia AD 2012, P. JuchomSLO Przemków - kompania REPREZENTACYJNA !!!
 Ministranci
      Dzięki łaskawości Pana Boga mogliśmy rozpocząć Święty czas Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek przypomina nam o usatnowieniu dwóch ważnych dla nas sakramentów; Eucharystii i kapłaństwa. Pięknie wpisuje się w to świętowanie zwyczaj przyjmowania kandydatów i promowania innych ministrantów naszej parafii. Dzisiaj dwóch chłopców dołączyło do Służby Liturgicznej Ołtarza. Nasza parafia liczy 23 ministrantów, Ministrantów przez duże "M", których można nazwać kompanią reprezentacyjną naszej wspólnoty. Ich służba w czasie liturgii, choćby w dniu dzisiejszym zasługuję na pochwałę. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach, aby Pan Bóg każdego dnia im błogosławił w wypełnianiu obowiązków ministranta.

05 kwietnia AD 2012, P. JuchomRozpoczynamy Święte Triduum Paschalne
© P. Juchom
      Dzisiaj rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najświętsze dni w roku. W Wielki Czwartek otaczamy ołtarz Chrystusa, by sprawować pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Świętujemy przede wszystkim ustanowienie Najświętszej Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jutrzejszy dzień jest dla wszystkich wierzących dniem szczególnej zadumy i refleksji. Obchodzimy bowiem pamiątkę dnia w którym nasz Pan oddał za nas swoje życie. Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii koncentrując się na rozważaniu męki i śmierci Chrystusa i przypominając nam cenę jaka została zapłacona za nasze zbawienie. Sobota - Wigilia Paschalna jest szczytem całego roku liturgicznego, najważniejszą celebracją liturgiczną w całym Kościele. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą świętą liturgią rozpoczniemy Okres Wielkanocny w Kościele. To właśnie Zmartwychwstanie Pańskie jest „Uroczystością nad uroczystościami”. Nie bądźmy obojętni i chciejmy ochoczo uczestniczyć w tych Świętych dniach w Liturgii; Wielki Czwartek, godz. 18.00, Wielki Piątek, godz. 17.00, Wielka Sobota, godz. 18.00. Więcej informacji na plakatch - obrazki, lewa kolumna. Zapraszamy

05 kwietnia AD 2012, P. JuchomJesteśmy w sieci !!!
 W sieci

      Z przyjemnością informuję, że piszą o nas - ministrantach z Przemkowa w sieci. Mały Gość Niedzielny zachęca do dzielenia się tym, co dzieje się w gronie ministrantów. Postanowliśmy wspólnie z Mateuszem wysłać tekst o rekolekcjach w Paradyżu. I proszę mamy swoje miejsce na stronach właśnie Małego Gościa. Nawet znajdziemy tam kilka zdjęć, a na nich Mateusz i Szymon. Chłopaki GRATULUJEMY !!!
    SLO w sieci - zobacz

02 kwietnia AD 2012, P. JuchomWypłyń na głębię


      To już 7 lat od momentu, kiedy narodził się dla Nieba papież Jan Paweł II. Chciałem zaproponować słowa, które skierował On do młodzieży na polach Lednickich " Wypłyń na głębię. Zawierz Chrystusowi. Przyjmij słowo Chrystusa i podejmij swoją życiową misję. Ludzie potrzebują Twojego świadectwa". Kilka prostych słów, ale jak bardzo wymagających, czy my jeszcze je pamiętamy? Czy ja świadczę o Chrystusie w dzisiejszym świecie? A może nie chcemy ich usłyszeć, bo może wydaje się nam, że łatwiej żyć bez Chrystusa. NIE! To właśnie Jan Paweł II - błogosławiony czyli szczęśliwy, swoim życiem pokazał, że warto życie oddać Bogu. Zawierzyć Mu, nie tylko w radościach, ale również w czasie choroby a nawet śmierci, by móc radować się oglądaniem Boga twarzą w twarz.

01 kwietnia AD 2012, P. JuchomSpotkanie z rodzicami
© P. Juchom
      Serdecznie zapraszam na spotkanie w sobotę, 31 marca na godz. 18.00 do salki na chórze. Podczas spotkania chciałbym porozmawiać o zbliżającym się Wielkim Tygodniu i związanymi z tym zbiórkami z chłopakami, o systematyczności i obowiązkowości i wynikającymi z nich korzyściami. Chciałbym również poświęcić czas na modlitwę i rozmowę o Panu Bogu, trochę zamyślenia nad tym do czego zostały powołane Państwa dzieci i nad tym jak możemy je wspierać w wypełnianiu obowiązków ministranta. Decyzję o przyjściu na spotkanie pozostawiam Państwu, będzie mi jednak miło jeżeli Państwo zdecydują się przyjść.

27 marca AD 2012, P. JuchomTurniej już w sobotę
© P. Juchom
      W sobotę 24 marca w Szprotawie odbędą się dekanalne rozgrywki Ligii Ministranckiej. Nasza parafia wystawi aż trzy drużyny; szkoły podstawowej, gimnazjalnej i średniej. Turniej rozpocznie Msza św. o godz. 8.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP, następnie udamy się do hali sportowej przy Gimnazjum nr 1, gdzie rozpocznie się sportowa rywalizacja. Chłopakom życzymy powodzenia, ale przede wszystkim dobrej sportowej imprezy. Informacje dotyczące wyjazdu w zakładce ogłoszenia - kliknij

21 marca AD 2012, P. JuchomAdoracja dla ministrantów
 © P. Juchom

      Zapraszam bardzo serdecznie ministrantów grupy I obowiązkowo na adorację Najświętszego Sakramentu, ministranci klas IV - VI szkoły podstawowej jezeli chcą uczestniczyć to również mogą. Zapraszam również rodziców do udziału w takiej modlitwie. Proszę zabrać ze sobą listy, które dostaliście i Pismo Święte.Poprzez śpiew, modlitwę i rozważanie słów Pisma Swiętego chcemy jeszcze lepiej przygotować się do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Rozpoczynamy po Mszy św. ok. 18.30


20 marca AD 2012, P. JuchomList od Boga


      Zachęcam do oglądnięcia umieszczonego obok filmiku, którego tytuł może dziwić, śmieszyć. Jak to Bóg napisał list? Do Mnie? Właśnie tak. Do każdego z nas. List mówi o wielkiej miłości Pana Boga do nas, do ludzi, którzy nie zawsze chcą pamiętać o Nim, którzy coraz częściej odrzucają Go bo tak niby łatwiej. Pan Bóg przemawia do nas w Słowie - Piśmie Świętym. Zapraszam do oglądnięcia i refleksji nad tymi ważnymi treściami.
17 marca AD 2012, P. JuchomRekolekcje - takie "łał"
 © P. Juchom

      Rekolekcje to niezwykły czas, w którym możemy się wyciszyć, odizolować od naszego codziennego monotonnego życia. Na rekolekcjach a zwłaszcza na rekolekcjach w Paradyżu możemy przeżyć takie "łał" tylko to od Nas zależy czy naprawdę tego chcemy, czy naprawdę chcemy dopuścić Jezusa do naszego serca. Wielu z Nas powiedziało by: - Po co mi Jezus ? Skoro bez Niego świetnie sobie radzę ? Tak nam się tylko wydaje, a to tylko i wyłącznie dzięki Niemu mamy życie, to On pozwala nam wstawać każdego dnia. Jezus jest przy Tobie nawet teraz gdy to wszystko czytasz. Jezus nigdy Cie nie opuszcza pomimo Twoich grzechów, On ciągle podaje Ci dłoń, oferuje Ci pomoc i tylko od Ciebie zależy czy przyjmiesz tą pomoc. Takiego sposobu rozumowania możemy się nauczyć na ów rekolekcjach. Budujmy nasza wiarę na silnych fundamentach.

          zobacz zdjęcia - kliknij

11 marca AD 2012, M. MigasKarta ministranta
 Karta ministranta

      Od jutra będę rozdawał wszystkim ministrantom Karty ministranta. Informacje podane przez rodziców pomogą stworzyć dokumentację ministrantów służacych w parafii, a tak praktyczniej pomogą w przygotowywaniu np. dokumentacji na wycieczki. Drugą strone karty będę uzupełniał przez cały czas trwania służby. W momencie, gdy ministrant zdecyduje się na rezygnację otrzyma kserokopię tej karty z zamieszczonymi na odwrocie informacjami dotyczącymi stopni formacyjnych, uczestnictwa w oazach, rekolekcjach, wydarzeniach związanych z życiem religijnym. Proszę rodziców o wypełnienie i zwrot kart.
05 marca AD 2012, P. JuchomTrening przed turniejem
 Trening

      Dzisiaj mieliśmy okazję sprawdzić jak jesteśmy przygotowani do dekanalnych rozgrywek piłki nożnej. Po mszy św. grać zaczęli ministranci młodsi - SP. Rozegrali między sobą mały turniej, a oto wyniki:
      III miejsce ( 4 bramki )
drużyna w skaładzie: Kacper Drzazga, Szymon Ptak, Damian Lewandowski i Tomek Paluszek,
      II miejsce ( 8 bramek )
drużyna w składzie: Piotr Dubiel, Patryk Skrobak, Maciej Skraba i Jakub Panicz,
      I miejsce ( 13 bramek )
drużyna zwycięzka: Mateusz Wojteczek, Jakub Żerebecki, Kacper Ptak i Annis Dami.
          GRATULUJEMY. Chłopaki rozegrali po 7 meczy. O godz. 11.00 zaczęli trenować starsi ministranci - grupa I. Tutaj bez żadnego turnieju i liczenia bramek, ale wycisk był. Teraz już tylko życzyć powodzenia na turnieju, kiedykolwiek bedzie ;-)

          oto fotki - kliknij

03 marca AD 2012, P. JuchomRekolekcje powołaniowe
 Rekolekcje Jackówka

      W dniach 9 - 11 marca 2012 roku w Paradyżu odbędą się rekolekcje powołaniowe dla tych, którzy chcą odkryć zaproszenie Boga, usłyszeć co mówi, zaufać Mu i zacząć żyć zgodnie z Jego planem. jest to świetny czas na wyciszenie sie i pobycie z Panem Bogiem bardzo blisko. Więcej informacji na plakaciku obok. Planuję wyjazd do Paradyża, zainteresowanych rekolekcjami proszę o kontakt ( dodam, że to nie są rekolekcje tylko dla ministrantów ).


28 lutego AD 2012, P. JuchomSportowa sobota
 © P. Juchom

      W sobotę zapraszam na salę gimnastyczną do SP2, będziemy grać. 09.45 - 11.00 - ministranci Szkoły Podstawowej, 11.00 - 12.10 - inistranci Gimnazjum i starsi. Proszę pamiętać o odpowiednim stroju, można wziąć również rakietki do tenisa stołowego i piłeczki ( zmiana czasu bycia na sali spowodowana jest pogrzebem, na którym muszę być o godz. 13.00 ). Przypominam jednocześnie o pierwszym czwartku i piątku miesiąca - obowiązkowe służenia. Spowiedź w piątek od 16.00 - 18.00. Proszę znaleźć czas na modlitwę.


28 lutego AD 2012, P. JuchomRozpoczynamy bój o świętą sprawę
 © P. Juchom

      Jutro po raz kolejny rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który ma przygotować nas do Paschy Chrystusa i naszej. Jest to czas pokuty i powrotu do łaski chrztu. My jako grzeszni ludzie potrzebujemy oczyszczenia serca z samolubstwa, pychy, pożądania i zapatrzenie w siebie. Św. Leon Wielki pisał "Wstepując w okres 40-dniowego postu, a więc gorliwszej służby Bożej, sposobmy dusze nasze do walki z pokusami, rozpoczynamy bowiem bój o świętą sprawę". Jutro dostaniemy szansę na zryw w stronę świętości. Poderwijmy się do wysiłku zadbania o duszę własną i bliźnich.

21 lutego AD 2012, P. JuchomMsze w tygodniu o godz. 18.00 !!!
 © P. Juchom

      Już od poniedziałku 20 lutego Msze św. będą odprawiane wieczorem o godz. 18.00. W związku z pracami remontowymi odbywają się one w Auli Matki Bożej Częstochowskiej ( w tygodniu ). W przeddzień rozpoczynającego się kolejnego Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. nie tylko w niedzielę ale również w tygodniu.

18 lutego AD 2012, P. JuchomPrzed Tobą Wszechmocny kolana zginamy


      W piątek 03 lutego zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17.00. Zechciejmy podarować Jezusowi chwilę z naszego życia. Zachęcam również do wsłuchania się w umieszczoną piosenkę, w której usłyszymy "dla Ciebie żyjemy stworzeni by kochać Cię" i myślę, że warto się zapytać samego siebie; Czy ja kocham mojego Boga? Niech ten czas adoracji będzie odpowiednią chwilą do tego, żeby być blisko mojego Pana i Boga, bez wielkich słów, twarzą w twarz.

               ZAPRASZAMY


01 lutego AD 2012, P. JuchomMinistranci ROKU!!!
 © P. Juchom


      Po długich dniach oczekiwania podliczone zostały punkty za zeszły rok liturgiczny. Z przyjemnością ogłaszam, że ministrantem roku został Jakub Żerebecki, który zdobył 1438 punktów; w ciągu całego roku uczestniczył w 307 Mszach św. i 66 nabożeństwach. Na drugim stopniu podium znalazł się Damian Lewandowski zdobywając 1346 punktów ( 327 Mszy św. i 63 nabożeństwa ). Trzecie miejsce zdobył Kamil Ilkiewicz z 440 punktami. Wszystkim ministrantom GRATULUJĘ i Dziękuję za służbę. Kolejne miejsca w rankingu ministrantów zobaczysz tutaj: Punktacja

05 stycznia AD 2012, P. JuchomStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2012 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.