SLO PrzemkówLinki     
                               
Życzenia noworoczne


      Zapraszam do wysłuchania życzeń noworocznych Biskupa Diecezjalnego Stefana Regmunta.
01 stycznia AD 2012, P. JuchomSpotkać Jezusa
 © P. Juchom


      W dniach 16 – 18 grudnia w Domu Rekolekcyjnym w Paradyżu odbyły się rekolekcje, których hasłem przewodnim było "Spotkać Jezusa". Rekolekcje organizuje ks. Marek, który sprawia że na tych rekolekcjach naprawdę można "spotkać Jezusa", można usłyszeć jak do nas przemawia w ciszy np. podczas adoracji. Szczerze zapraszam na tego typu wyjazdy. Troszeczkę późno napisałem o tym ale to z braku czasu za co przepraszam i w przyszłości postaram się wcześniej cos napisać. :) Pozdrawiam ;)

     W najbliższym czasie, w domu rekolekcyjno - powołaniowym rozpoczną się kolejne rekolekcje z cyklu „Spotkać Jezusa”. Jeśli chodzisz do szkoły średniej lub jesteś już studentem, przyjedź. Pomogą Ci one w odpowiedzi na pytanie o sens własnego życia i powołania. Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 20-22 stycznia. Może właśnie tutaj będzie jedno z Twoich spotkań z Jezusem?

     Zgłoszenia na rekolekcje prosimy kierować do 19 stycznia na adres mailowy ks. Marka Ogrodowiaka, Pomocniczego Duszpasterza Powołań: e-mail: marek.ogrodowiak@wp.pl, jak również telefonicznie: +48 608 670 822.
Rekolekcje rozpoczynają się w piątek od godz. 17:30 i potrwają do niedzieli do godz. 13:00. Koszt uczestnictwa: 45zł.
Zabierz ze sobą Pismo Święte, notatnik i kapcie.

27 grudnia AD 2011, SmigoLChrystus czeka na Ciebie w Sakramencie Pokuty!!!


      Już jutro w naszej wspólnocie będziemy mieli możliwość pojednania się z Panem Bogiem. Nie pozwólmy, żeby rodzący się Chrystus zastał nas nieprzygotowanych. Chciejmy przywitać małego Jezusa w naszych oczyszczonych sercach.

     Spowiedź święta: poniedziałek, 19 grudnia 2011 roku,
  godz. 7.30 - 9.00, 9.00 - Msza św.
  godz. 16.00 - 18.00, 18.00 - Msza św.

    ZOBACZ - Rachunek sumienia


ZAPRASZAMY

18 grudnia AD 2011, P. JuchomRozważania Adwentowe
      Zachęcam do posłuchania konferencji adwentowych ks. Piotra Pawlukiewicza. Niech słuchane treści pomogą nam przygotować się dobrze do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

       

30 listopada AD 2011, P. JuchomKróluj nam Chryste zawsze i wszędzie
 © P. Juchom

            Przypadająca na XXXIV Niedzielę Zwykłą Uroczystość Jezusa Chrystus Króla Wszechświata kończy Rok Liturgiczny w Kościele. Chciałbym podziękować ministranom i ich rodzicom za cały rok pracy. Jednocześnie zachęcam do podjęcia wysiłku i pracy w rozpoczynającym się z I Niedzielą Adwentu nowym Rokiem Liturgicznym, który będziemy przeżywać pod hasłem "Kościół naszym domem".


19 listopada AD 2011, P. Juchom"Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

      "Otwórz im, Panie, bramy raju, aby wrócili do tej ojczyzny, w której nie ma śmierci, lecz panuje wieczna radość."
 
Modlitwy za zmarłych

  Anioł Pański
  Modlitwa św. Gertrudy do dusz czyśćcowych
  Modlitwa za zmarłych rodziców
  Modlitwa za zmarłych
  Modlitwa za zmarłego z rodziny
  Modlitwa za zmarłą

"Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał iść za sobą.W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie; my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie,to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyścu. Dusze nazywają Maryję "Gwiazdą Morza". Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. ( Dzienniczek Siostry Faustyny Kowalskiej)

Modląc się za zmarłych pamiętajmy o ministrantach, którzy odeszli już do Pana; Wojtku i Bartoszu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

01 listopada AD 2011, P. JuchomWyjzd na basen
 © P. Juchom

            W sobotę, 22 października ruszamy na basen. Spotykamy się na Mszy św. i różańcu o godz. 9.00 w kościele. Po nabożeństwie i mszy ruszamy na basen. Czas pobytu na basenie 1 godz., potem krótka wizyta w McDonald's i wracamy do domu, przewidziany czas powrotu ok. 13.0021 października AD 2011, P. JuchomJan Paweł II Człowiek Modlitwy


            Już po raz jedenasty będziemy obchodzili Dzień Papieski, którego hasło brzmi "Jan Paweł II Człowiek Modlitwy". Zapraszamy do udziału w modlitwach wieczornych w ramach obchodu XI Dnia Papieskiego.
   19.00 - 21.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
   19.30 - Nieszpory
   20.00 - Różaniec
   21.00 - Apel Jasnogórski


ZAPRASZAMY08 października AD 2011, P. JuchomSchowaj mnie
 © P. Juchom
      Dzisiaj pierwszy czwartek miesiąca października, od godz. 16.30 mamy okazję adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W czasie adoracji będziemy mogli pojednać się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty. Również jutro od godz. 16.30 adoracja i spowiedź. Zapraszamy do spotkania z Bogiem Miłosiernym.
Obowiązkowa adoracja dla ministrantów gr. II, III i kandydatów - czwartek, godz. 17.00, natomiast ministranci gr. I, obowiązkowa adoracja w piątek od godz. 17.00


06 października AD 2011, P. JuchomRóżaniec modlitwą zawierzenia.
 © P. Juchom
      Różaniec z pozotu jest prostą, zwykłą modlitwą, długą i nużącą. Wcale tak nie musi być, różaniec może być sposobem na życie. W czasie gdy odmawiamy różaniec wszystkie nasze smutki i radości oddajemy Maryi. Zwaracając się do Niej z ufnością możemy być pewni, że wstawi się za nami przed Swoim Synem. Różaniec - to modlitwa zawierzenia przez Maryję Jezusowi. Z 1440 minut każdego dnia otrzymanego od Boga różaniec może nam zająć 25. Czy to zbyt wiele? Pewnie o mocy różańca można pisać wiele, jednak to Ty osobiście musisz się o tym przekonać, może warto już dziś wziąć do ręki różaniec i się przekonać, zapewniam Cię, że warto.

Nabożeństwa różańcowe: niedziala - piątek, godz. 17.30, sobota po mszy św. o godz. 9.00

30 września AD 2011, P. JuchomPrzyjęcie aspirantów do SLO już w niedzielę
 © P. Juchom
      W niedzielę 18 września podczas Mszy św. odprawionej w intencji ministrantów zostaną przyjęci nowi kandydaci rozpoczyanjący czas przygotowania do bycia ministrantem. Poprzez zbiórki i udział w mszy św. będą poznawać Pana Boga i przygotowywać się do pełnienia posług w naszej wspólnocie. Uroczysty charakter będzie miało również odnoweinie przyrzeczeń ministranckich całej Slużby Liturgicznej Ołtarza. Podczas liturgii modlitwą chcemy objąć Wojtka i Bartosza, którzy odeszli już po nagrodę wieczną do Pana.
     Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich parafian a w szczególności rodziny kandydatów i ministrantów.

16 września AD 2011, P. JuchomStartujemy!!!
 © P. Juchom
      Już jutro rozpoczyna się kolejny rok szkolno - katechetyczny, my również rozpoczynamy nasze spotkania - zbiórki.
   Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku - środa, 31 sierpnia, godz. 16.00 - 18.00
   I czwartek miesiąca września - obowiązkowa Msza św. i nabożeństwo dla ministrantów gr. II i III
   I piątek miesiąca września - obowiązkowa Msza św. i nabożeństwo dla ministrantów gr. I

   Zbiórki:
   piątek, po Mszy św. i nabożeństwie - gr. I ( proszę zabrać zeszyty i Ewangelie )
   sobota, po Mszy św. i nabożeństwie - gr. II i III ( proszę zabrać zeszyty i Ewangelie ).

   W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla chłopców chcących zostać ministrantami - salka na plebanii. -
ZAPRASZAMY

31 sierpnia AD 2011, P. JuchomStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2012 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.