SLO PrzemkówLinki     
                               
Wakacje - czas na Oazę
 © SLO
      W dniach 1-10 lipca br. W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyła się Oaza Ministrancka dla młodzieży. Uczestnicy poznawali Liturgię Mszy św., był czas na rekreację, ale również na modlitwę poprzez Eucharystię. Z naszej parafii w tym Spotkaniu z Panem Bogiem uczestniczyli: Patryk Skrobak, Piotr Dubiel i Jakub Żerebecki.
      Kilka dni później, a mianowicie 13 lipca rozpoczęła się Oaza Lektorska. Osoby które brały w niej udział uczyli się Liturgii, ćwiczyli śpiew i poznawali historię Biblii. Nieodzownym elementem Spotkania była codzienna Msza św. W godzinach popołudniowych przyszli Lektorzy uczestniczyli w grach i zabawach. Naszą parafię reprezentował Jakub Kowalski.
      W tym samym czasie swoje rekolekcje przeżywał KODAL - Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii. Uczestnicy zgłębiali w głębszym stopniu Liturgię poprzez Szkołę Posług Liturgicznych i Syntezy. Mieszkali oni w Domu Rekolekcyjnym zwanym „Jackówką”. Dzięki temu przeżycie tego Spotkania było jeszcze głębsze. Nie mogło zabraknąć w nim codziennej Mszy św. Ministranci z naszej parafii, którzy w tym Kursie uczestniczyli to: Mateusz Migas i Kamil Ilkiewicz. Oaza i KODAL zakończyły się 23 lipca.

         Zobacz zdjęcia
27 sierpnia AD 2011, K. IlkiewiczWakacje w Raju
 © Sz. Lewandowski
      W sobotę 2 lipca rozpoczął się obóz rekolekcyjny pod hasłem „Wakacje w Raju”. Organizatorem tego letniego spotkania w seminarium duchownym w Paradyżu był ksiądz Marek Ogrodowiak. Po zapoznaniu się z plakatem przedstawiającym szczegóły turnusu, nasza parafia postanowiła zorganizować wyjazd i współuczestniczyć w obozie. Wyjechaliśmy w sobotę po południu docierając na cel w sam raz na kolację. Po posiłku postanowiliśmy się zakwaterować, a gdy i to już skończyliśmy, udaliśmy się na salę, na wspólne gry.

         Czytaj całość          Zobacz zdjęcia
18 sierpnia AD 2011, Sz. LewandowskiWakacje w pełni
 © Sz. Lewandowski
      Od ponad dwóch tygodni mamy wakacje. Dlatego zwalniamy też z naszą stroną. Zachęcamy jednocześnie ministrantów do przesyłania zdjeć z wakacji na naszą pocztę e-mail: slo@sloprzemkow.com, nadesłane przez Was zdjecia z wakacji umieścimy w galerii. Zapraszamy do robienia dobrych zdjęć i mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli stworzyć galerię "Ministranci na wakacjach". Życzymy udanego wypoczynku z Panem Bogiem wszystkim odwiedzającym naszą stronę.
12 lipca AD 2011, P. JuchomPielgrzymka za 50 dni!!!
 Pielgrzymka 2011

      "W komunii z Bogiem" to hasło tegorocznej XXXI Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej, która wyrusza na Jasną Górę 02 sierpnia 2011 roku. /grupa biało-zielono-biała wyrusza już 31 lipca z Kożuchowa/. Bardzo serdecznie zapraszamy do podjęcia trudu pielgrzymowania, do przeżycia niesamowitych rekolekcji zmierzając do Matki Bożej. Wiecej informacji na temat pielgrzymki można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.glogow.pl

09 czerwca AD 2011, P. JuchomTwoja miłość jak ciepły deszcz
 © Sz. Lewandowski
      W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek czerwca zapraszamy do modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja rozpocznie się od godz. 16.00 i w czasie jej trwania będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe a następnie Msza św.

   
29 maja AD 2011, P. JuchomBłogosławiony Janie Pawle II wstawiaj się za nami
 © P. Juchom

      Proszę was: - abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało, - abyście od Niego nigdy nie odstąpili, - abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On "wyzwala" człowieka, - abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest "największa", która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu"
(frag. homilii na krakowskich Błoniach, 1979 r.).


01 maja AD 2011, P. JuchomAlleluja! Jezus żyje!
 Wielkanoc 2011

      Zbawiciel z martwych powstał. Alleluja!
     Weselmy sie bo radosny dzień nastał. Alleluja!24 kwietnia AD 2011, Sz. LewandowskiMost nadziei


      Rozpoczynamy czas Rekolekcji wielkopostnych, okres szczególnie dla nas ważny jeżeli chcemy dobrze przeżyć nadchodzące święta Zmartwychwstania. Myślę, że prezentowany filmik "Most nadziei" pomoże nam uświadomić sobie jak bardzo ważne są dla nas te święta. Jak bardzo Bóg nas ukochał poświęcając Swojego Jedynego Syna, aby umarł na krzyżu za nasze grzechy.
09 kwietnia AD 2011, P. JuchomCo robisz dzisiaj wieczorem?
 Droga krzyżowa 2011      
       Podaruj czas Jezusowi!

      Zapraszamy na drogę krzyżową, która rozpocznie się dzisiaj, 8 kwietnia 2011 roku o godz. 20.00 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie.

Bóg ofiarował za ciebie Człowieku Swojego Jedynego Syna - nie zapomnij o tym !!!

Niech Ciebie nie zabraknie dzisiaj wieczorem.

07 kwietnia AD 2011, P. Juchom2 kwietnia 2005 - Pamiętamy !
 © P. Juchom      


02 kwietnia AD 2011, P. JuchomUkaż mi Panie Swą twarz
 © P. Juchom
      W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca kwietnia zapraszamy do modlitwy przed Panem Bogiem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja rozpocznie się od godz. 16.00 i w czasie jej trwania będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. O godz. 17.30 rozpocznie się Droga krzyżowa a następnie Msza św.

30 marca AD 2011, P. JuchomII miejsce drużyny z podstawówki !!!
Turniej Piłki Nożnej
      W sobotę, 12 marca dwie drużyny z naszej parafii wyjechały do Szprotawy na dekanalne rozgrywki piłki nożnej. Po mszy inauguracyjnej rozpoczęły się zmagania zawodników. Pierwsze spotkanie grupa gimnazjalna miała przyjemność rozegrać z gospodarzami, niestety przegrywając 0:2. Po 10-minutowej przerwie udało im się zrehabilitować wygrywając z 3:0. Bramki strzelili wówczas Kacper Bałabuch - 1 i Szymon Lewandowski - 2. Później swoje siły mogli sprawdzić chłopcy z podstawowej grupy, w jednym meczu wygrywając nawet 7:0.

          Czytaj całość             Zobacz zdjęcia
19 marca AD 2011, Sz. LewandowskiNawracajcie się i wierzcie w Ewangelię
 
      Już jutro rozpoczynamy trwający 40 dni okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w Liturgii Środy Popielcowej, Msze św. godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych; Dorga Krzyżowa - piątek, godz. 17.30, Gorzkie Żale - niedziela, godz. 17.00.
Zapraszamy8 marca AD 2011, P. JuchomJazda figurowa ?? na lodzie
 
      W czwartek, 24 lutego wraz z ministrantami i panem Pawłem pojechaliśmy na wycieczkę na lodowisko. Gdy się zebraliśmy, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy. Podróż do Polkowic przebiegła w miłej atmosferze. Na początek odwiedziliśmy McDonald, w którym każdy mógł napełnić swój żołądek. Następnie udaliśmy się pieszo na lodowisko, gdzie po wypożyczeniu łyżew zaczęliśmy zabawę. Największy podziw wzbudzał Kacper, który mimo, iż był prawie najmłodszy, popisywał się świetną jazdą na lodzie. Gdy panowie oznajmili, że nasz czas upłynął, ze smutkiem opuściliśmy lodowisko. Powrót przebiegł równie ciekawie jak cały dzień. Każdy z nas mile wspomina tę wycieczkę i nie może doczekać się następnego razu.


27 lutego AD 2011, Sz. LewandowskiFerie czas zacząć

      Rozpoczynamy ferie zimowe, zbiórek nie będzie do 4 marca.
Planuję wyjazd na lodowisko pod koniec drugiego tygodnia ferii ( czwartek lub piątek ). Jutro Szymon będzie miał zgody, osoby zainteresowane wyjazdem proszę je wziąć, wypełnić ( bez daty i miejsca ) i przynieść do zakrystii najpóźniej do 20 lutego. Puste zgody będą też w zakrystii w koszulce. Tam je też trzeba oddać.
11 lutego AD 2011, P. JuchomI piątek lutego

      Zapraszam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z Sakramentu Pokuty. Adoracja i spowiedź rozpoczyna się o godz. 16.30 i będzie trwała do godz. 18.00. Na zakończenie, o godz. 18.00 Msza św. Zapraszam ministrantów do modlitwy i przypominam o obowiązku uczestnictwa w Mszy św.

01 lutego AD 2011, P. Juchom1 maja Beatyfikacja Jana Pawła II
 

      Papież Bnedykt XVI podpisał dzisiaj dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie zakończyło proces beatyfikacyjny Papieża Polaka. Uroczysta Msza św. wynosząca papieża na ołtarze odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 1 maja 2011 roku w Watykanie, której osobiście przewodniczył będzie Ojciec Święty Benedykt XVI.14 stycznia AD 2011, P. JuchomMów do mego serca, Ty znasz jego ukryte doliny
 

      Jutro pierwszy piątek stycznia, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. W czasie adoracji będziemy mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. O godz. 18.00 będzie Msza św. - Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji i Mszy św.


06 stycznia AD 2011, P. JuchomUroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli
 

      6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli.
     Mędrcy, którzy przybyli do Jezusa złożyli dary. Wedle tradycji były nimi: złoto - symbol godności królewskiej, kadzidło - godności kapłańskiej, mirrę - symbol wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci Zbawiciela. Jednocześnie był to wyraz wiary w Chrystusa prawdziwego człowieka (mirra), prawdziwego Boga (kadzidło) oraz Króla (złoto).
     Z uroczystością Objawienia Pańskiego wiąże się zwyczaj święcenia kredy, kadzidła i wody. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania K+M+B oraz aktualny rok. Litery te, interpretuje się jako inicjały trzech króli. W średniowieczu odczytywano to inaczej. Napis "C+M+B" (imię Kacper po łacinie pisane jest przez C) wyrażał błogosławieństwo: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! (Christus mansionem benedicat).
     Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.

05 stycznia AD 2011, źródło: www.ekai.pl 

Bóg się rodzi, moc truchleje...
 

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, który z wielkiej miłości ku nam zesłał nam Swojego Syna. Niech narodzony dzisiejszej nocy w szopie w Betlejem Jezus Chrystus opromienia swoim blaskiem nsze życie, niech nam błogosławi na każdą chwilę, każdy dzień naszego życia. A czas świąt niech będzie doskonałą okazją do głoszenia dobrej nowiny o przyjściu Mejsasza na ziemię.
Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, W dobrych radach w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłą, Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami, A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami.

24 grudnia AD 2010, P. JuchomŚwięta tuż, tuż.

      Już za kilka dni będziemy przeżywali radość z Bożego Narodzenia, nie zmarnujmy tego czasu, który nam pozostał. We wtorek będziemy mieli okazję pojednać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty: 7.30 - 9.00, 16.00 - 18.00. Zachęcam również do wysłuchania konferencji adwentowej o. Augustyna Pelanowskiego "Jak pokochać własne życie".Słuchaj następnych konferencji
19 grudnia AD 2010, P. JuchomStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2011 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.