SLO PrzemkówLinki     
                               
Konkurs fotograficzny
 

      Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie fotograficznym. "Zimowe zdjęcie" tylko i wyłącznie Waszego autorstwa proszę przesyłać na adres: konkurs@sloprzemkow.com do dnia 26 grudnia 2010 roku. Przysyłając zdjęcie proszę o podanie imienia, nazwiska i adresu zamieszkania. Autor najlepszej fotografii zostanie nagrodzony. Nazwisko zwycięzcy wraz ze zdjęciem zostanie zaprezentowane na naszej stronie. Zachęcam do udziału w konkursie.


14 grudnia AD 2010, P. JuchomAdoracja Najświętszego Sakramentu
 

      W tym tygodniu przpada I czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek i piątek podczas adoracji, która rozpoczyna się o godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Nie zmarnujmy okazji indywidalnej modlitwy z Panem Bogiem ukrytym pod postacią Chleba.
W czwartek adoracja i spowiedź do godz. 18.00.
W piątek adoracja i spowiedź do godz. 17.00, która zakończona zostanie Mszą św.
Do uczestnictwa w adoracji zachęcam szczególnie ministrantów i ich rodziny.30 listopada AD 2010, P. JuchomMarana Tha! Przyjdź Jezu Panie.
 

      W niedzielę 28 listopada rozpoczynamy Adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego. Jest to szczególny czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Okres Adwentu podzielony jest na dwie części; czas do 17 grudnia wyraża oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu świata. Natomiast od 17 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do narodzin Chrystusa. Adwent i cały rozpoczynający się rok liturgiczny opatrzony został hasłem "W komunii z Bogiem".
Dla nas czas Adwentu niech będzie okazją do wzmocnienia swojej więzi z Bogiem poprzez żarliwszą modlitwę, lekturę Pisma św. i podejmowaniem różnego rodzaju postanowień.28 listopada AD 2010, P. JuchomKróluj nam Chryste zawsze i wszędzie
 

      Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Uświadamia nam, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. Jest Królem, bo jest Bogiem - Człowiekiem i dlatego ma absolutną władzę. Bóg świat stworzył, stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa nie da się porównać z żadnym królestwem ziemskim, ponieważ dotyczy ono wszystkich narodów, miejsc i czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją: Przyjdź królestwo Twoje!20 listopada AD 2010, P. Juchom"Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

      "Otwórz im, Panie, bramy raju, aby wrócili do tej ojczyzny, w której nie ma śmierci, lecz panuje wieczna radość."
 
Modlitwy za zmarłych

  Anioł Pański
  Modlitwa św. Gertrudy do dusz czyśćcowych
  Modlitwa za zmarłych rodziców
  Modlitwa za zmarłych
  Modlitwa za zmarłego z rodziny
  Modlitwa za zmarłą

"Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał iść za sobą.W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie; my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie,to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyścu. Dusze nazywają Maryję "Gwiazdą Morza". Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. ( Dzienniczek Siostry Faustyny Kowalskiej)

Modląc się za zmarłych pamiętajmy o ministrantach, którzy odeszli już do Pana; Wojtku i Bartoszu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

01 listopada AD 2010, P. JuchomVideoblog J.E. Ks. Bp Stefana Regmunta


      Trzecie wydanie Videoblogu  Ks. Bpa Stefana poświęcone jest  Kobiecie a w szczególności  pewnej niezwykłej kobiecie jaką  niewątpliwie była Maryja. Jakie  jest miejsce kobiety w kościele?  Czym jest rewolucja maryjna?
--Videoblog „Biskup z Młodymi” ma  przybliżać młodzieży Kościół i jego  nauczanie w osobie Księdza  Biskupa jako autorytetu i osoby  duchownej. Wszyscy internauci są zaproszeni do nawiązania dialogu, będą mieć także okazję aby zadać Biskupowi pytanie.21 października AD 2010Nowa strona sportu

© SmigoL

      Po wakacyjnej przerwie zapraszam do odwiedzania strony sportu, która zmieniła szatę graficzną. Umieszczane informacje dotyczące sportu zostały podzielone na kategorię, co ułatwi czytelnikom poruszanie się po stronie. Również została umieszczona muzyka m.in. z Mistrzostw Świata w RPA. Zapraszam!

     Sport

07 października AD 2010, Sz. LewandowskiRóżaniec to procesja
     
© P. Juchom

      "Miłość wyraża się kilkoma tylko słowami, zawsze tymi samymi, wciąż powtarzanymi". Raz widziałem w pociągu kobietę, która ułożyła swe dziecko do snu na półce na bagaż (we Włoszech są to siatki nad siedzeniami). Gdy mały się obudził, spojrzał w dół na swą matkę, pilnującą go. Powiedział do niej: "Mamo". Odpowiedziała: "Kochanie", i przez dłuższy czas dialog pomiędzy nimi nie zmieniał się. "Mamo" z góry, "Kochanie" z dołu. Inne słowa nie były potrzebne. Różaniec to procesja "Ojcze nasz" - modlitwy, której nauczył nas Jezus; "Zdrowaś" - pozdrowienia, jakie Bóg skierował do Przenajświętszej Panny za pośrednictwem anioła; "Chwałą" - pochwały Trójcy Przenajświętszej. Różaniec wyraża wiarę bez fałszywych komplikacji, wykrętów, nadmiaru słów; pomaga poddać się woli Bożej i nauczyć się, jak przyjmować cierpienie. Bóg posługuje się teologami, lecz by rozdać swą łaskę, posługuje się przede wszystkim małością pokornych i tych, którzy poddają się Jego woli.

Kardynał Albino Luciani
(papież Jan Paweł I)


Nabożeństwa różańcowe - godz. 17.30 - ZAPRASZAMY

30 września AD 2010, P. JuchomUroczysta Msza św. w intencji SLO
     
© P. Juchom

      W sobotę 18 września, w Święto św. Stanisława Kostki odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Służby Liturgiczna Ołtarza. W tym dniu do grona ministrantów przyjęci zostali nowi kandydaci; Szymon Baj, Patryk Skrobak, Kacper Drzazga, do pełnienia służby przy Ołtarzu Pańskim. W uroczysty sposób odbyło się promowanie czterech ministrantów do starszej grupy. Każdy z nas odnowił swoje przyrzeczenia ministranckie. Podczas tej mszy wspominaliśmy również zmarłych ministrantów Wojtka i Bartosza. Wszyscy cieszyliśmy się, że mimo upływu lat wciąż jesteśmy w gronie ministrantów.

Zobacz zdjęcia
29 września AD 2010, Sz. LewandowskiZaproszenie

      W sobotę 18 września na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. Podczas Mszy św. wszyscy ministranci SLO naszej parafii odnowią przyrzeczenia ministranckie, będziemy się również modlić o potrzebne łaski na kolejny rok pracy w naszej wspólnocie. Zapraszamy wszystkich, w szczególności rodziny ministrantów do wspólnej modlitwy.

11 września AD 2010, P. JuchomStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2010 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.