SLO PrzemkówLinki     
                               
Ostatnia zbiórka przed wakacjami

          W piątek 25 czerwca zbiórka dla gr. I i kl. VI SP, o godz. 19.00, po zbiórce spotkanie w sprawie wyjazdu do Krakowa.
          W sobotę 26 czerwca zbiórka dla gr. II i III, o godz. 10.00. O godz. 10.30 spotkanie z rodzicami w sprawie wakacyjnego spotkania w dniach 5-8 lipca 2010. Proszę na zbiórki zabrać świadectwa.

23 czerwca AD 2010, P. Juchom


Na wakacje do Krakowa
     
      W poniedziałek 28 czerwca 2010 roku wyjeżdżamy do Krakowa. Na wycieczkę wyjeżdżamy dzięki zaangażowaniu brata Tomasza. Przez te kilka dni chcemy zobaczyć królewskie miasto: Wawel, Łagiewniki itp.

21 czerwca AD 2010, P. Juchom


Start Mundialu w RPA

      Już w piątek, 11 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Z tej okazji postanowiliśmy prowadzić podstronę z informacjami na temat Mundialu. Mimo, iz nasza reprezentacja nie dostała się do rozgrywek o puchar to i tak z zapałem będziemy pisać o ciekawych spotkaniach innych drużyn.

Mundial 2010 - zobacz
10 czerwca AD 2010, Sz. Lewandowski


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

© P. Juchom

          Boże Ciało, bo tak nazywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest pamiątką Przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Pana Jezusa, co dokonało się na Ostatniej Wieczerzy. Jak wiemy uroczystość ta została ustanowiona z powodu widzeń bł. Juliany z Cornillon. Ale wprowadził tę uroczystość dopiero w roku 1246 biskup Robert. W Polsce zaczęto ją obchodzić od 1320 roku, za sprawą bp. Nankiera. Wiąże się ona z procesją Eucharystyczną ulicami parafii.
         W naszym kościele urczystej Mszy św. i procesji eucharystycznej o godz. 9.30 przewodniczył będzie ksiądz prymicjant, Krzysztof Ornatowski.

ZAPRASZAMY

01 czerwca AD 2010, Sz. Lewandowski,
P. Juchom


25 - lecie kapłaństwa


          Księdzu Proboszczowi z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich życzymy, by Posługa sprawiała radość i budziła głęboką wdzięczność za dar, głoszenia Dobrej Nowiny.

25 maja AD 2010, P. Juchom


MISSA PACIS w maju!

© P. Guzikowski

          W ramach obchodów 90. rocznicy urodzin Karola Wojtyły już 20 maja (czwartek) o godzinie 20.30 w Bazylice OO. Franciszkanów w Krakowie odbędzie się koncert Missa Pacis, który nie odbył się z powodu tragedii pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Koncert ten uświetni także dzień urodzin ks. kard. Franciszka Macharskiego.

04 maja AD 2010, P. Juchom


I co czuje i co żyje niech z nami sławi Maryję

© P. Guzikowski

          Rodowód nabożeństwa majowego jest znacznie wcześniejszy, niż się powszechnie uważa. Gromadzenie się i śpiewanie pieśni na cześć Matki Bożej było znane już na Wschodzie w V wieku. W Kościele zachodnim, w I tysiącleciu, maj jako miesiąc Maryi święcono raczej sporadycznie. Dopiero na przełomie XIII i XIV wieku powstał pomysł, aby miesiąc ten poświęcić Maryi.
          Centralną częścią nabożeństwa majowego jest Litania Loretańska, jeden ze wspaniałych hymnów na cześć Maryi, w którym wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg. Litania Loretańska powstała w XII wieku, prawdopodobnie we Francji, a zatwierdził ją oficjalnie papież Sykstus V. Nazwę "Loretańska" otrzymała od miejscowości Loretto we Włoszech, gdzie była szczególnie propagowana i odmawiana.
          W litanii wymieniane są kolejne tytuły Maryi: jest ich w sumie 49, a w Polsce 50. Po zatwierdzeniu liturgicznej uroczystości NMP Królowej Polski, obchodzonej 3 maja, do Litanii dołączono 12 października 1923 r. wezwanie "Królowo Polskiej Korony", przekształcone po drugiej wojnie światowej na "Królowo Polski".
         
Nabożeństwa majowe: pon. - pt. godz. 17.30, sob. godz. 9.00, nie. godz. 11.00

01 maja AD 2010, P. Guzikowski
autor zdjęcia: P. Guzikowski


Tydzień Modlitw o Powołania

© Sz. Lewandowski

          IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna 25 kwietnia w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
          Ten czas, który rozpoczyna Niedziela Dobrego Pasterza, jest okresem szczególnej pamięci o osobach powoływanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego i modlitwy w ich intencji. W tym czasie pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji naszego kleryka Tomaszu, jak również prośmy Boga o kolejne święte powołania z naszej parafii.
         
Orędzie Papieża Benedykta XVI - czytaj

24 kwietnia AD 2010, P. Juchom
autor zdjęcia: Sz. Lewandowski


Piąta rocznica pontyfikatu


   Pięć lat temu popołudniem nad Kaplicą Sysktyńską ukazał się biały dym oznajmiając całemu światu wybór nowego papieża.
          Benedykt XVI, bo takie imię przyjął kard. Joseph Ratzinger został kolejnym następcą św. Piotra.
          "Drodzy bracia i siostry, po wielkim Papieżu Janie Pawle II, Kardynałowie wybrali mnie, prostego i skromnego pracownika winnicy Pańskiej. Fakt, że Pan wie jak pracować i działać, używając nawet nieodpowiednich narzędzi, dodaje mi otuchy i ponad wszystko, ja zawierzam się waszym modlitwom."

19 kwietnia AD 2010, P. JuchomLech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu

    Prezydent RP Lech Kaczyński i Jego żona Maria, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem spoczęli na Wawleu. Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostały złożone do sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

18 kwietnia AD 2010, P. JuchomŻałoba narodowa


    W sobotniej katastrofie samolotu lecącego na uroczystości w Katyniu zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

Czas Modlitwy

    Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w nasze święto patronalne, obchodzimy uroczystość odpustową. Bóg daje nam możliwość oczyszczenia swej duszy poprzez spowiedź św. Zjednoczmy się z Chrystusem przez spełnienie warunków do uzyskania odpustu, dziekując Mu za to, że dał się ukrzyżować i dla nas Zmartwychwstał.
Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane są trzy warunki:

1) spowiedź sakramentalna;
2) komunia św.;
3) modlitwa w intencji Papieża.

cPamiętajmy również o modlitwie w intencji ofiar katastrofy lotniczej nad Smoleńskiem jak również w intencji naszej ojczyzny Polski, w tym trudnym dla niej czasie.

Uroczysta Msza odpustowa koncelebrowana - godz. 14:00

10 kwietnia AD 2010, Sz. Lewandowski


Jezu ufam Tobie


    Miłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i żaden człowiek nie potrafi podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł.
         Niech nasze serca pełne wdzięczności wyśpiewają Bogu bogatemu w miłosierdzie pieśń dziękczynienia za Jezusa Chrystusa, który złożył Ofiarę Miłości na drzewie Krzyża, tylko po to, aby udowodnić nam nieskończone miłosierdzie Boże.

         Uroczysta Msza św. odpustowa odprawiona zostanie o godz. 14.00, inne Msze św. w tym dniu,
godz. 8.00 i 9.30
Zapraszamy


Koronka do Miłosierdzia Bożego         Litania do Miłosierdzia Bożego

10 kwietnia AD 2010, P. JuchomŚmierć Prezydenta Polski

    Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką zginęli w katastrofie samolotu rządowego Tu-154, lecącego na uroczystości w Katyniu. Podczas lądowania samolot nie doleciał do pasa, zaczepił o wierzchołki drzew, spadł na ziemię i rozpadł się na części - poinformował gubernator obwodu smoleńskiego.Zmartwychwstał Pan ALLELUJA !


    Zmartwychwstał Baranek Boży,
niech każdy swe serce otworzy,
na miłość, radość i pogodę ducha.
Kto wierzy w Niego niech słów Jego słucha.
Zbawiciel z martwych powstał, Alleluja,
weselmy się bo radosny dzień dziś nastał, Alleluja!
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
A i jeszcze jajka smacznego i dnia lanego udanego!!!

03 kwietnia AD 2010, Sz. LewandowskiWielka Sobota


    Ciało Pana Jezusa spoczywa w grobie. Na żądanie faryzeuszy Piłat ustawił przy grobie straże w obawie przed wykradnęciem ciała. Pan Jezus zstępuje do otchłani. Zmartwychwstanie między zachodem słońca w sobotę, a wschodem w niedzielę.

    Liturgia Wielkiej Soboty - Poświęcenie wody, ognia i paschału godz. 18.00 ( prosimy zabrać świece ).
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00

ZapraszamyWielki Piątek


    Przebili Jego ręce i nogi, przybili do drzewa. A wszystko z wielkiej miłości do człowieka, do Mnie i do Ciebie. Nie zapominaj o tym przyjacielu.
   Zapraszamy do podjęcia wraz z nami postu o chlebie i wodzie, ofiarując go Bogu we własnych intencjach.

    Liturgia Wielkiego Piątku - Droga Krzyżowa ulicami parafii godz. 16.30,
Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św., ok. godz. 18.00,
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00

ZapraszamyZbiórka

    W Wielki Piątek o godz. 10.00 zbiórka wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.Uroczyste przyjęcie kandydatów do SLO

    Dzisiaj podczas uroczystej Mszy św. miało miejsce przyjęcie kandydatów na ministrantów. Do Służby Liturgicznej Ołtarza zostali włączeni:
Kacper Ptak, Tomasz Paluszek, Jakub Żerebecki, Damian Lewandowski, Szymon Ptak, Patryk Stołek, Bartosz Skrzyński.
     Życzymy wam, aby wasza rozpoczynająca się służba Panu Jezusowi była zawsze sumienna, pilna i oddana.Wielki Czwartek


    Dzisiaj Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz sakramentu kapłaństwa.
    Dziś w sposób szczególny módlmy się za kapłanów, dzięki którym możemy spotkać się w Eucharystii z Chrystusem obecnym pod postaciami chleba i wina.     W naszej wspólnocie podczas dzisiejszej Mszy św. do Służby Liturgicznej Ołtarza zostaną przyjęci nowi kandydaci.
    Liturgia Wielkiego Czawrtku - Msza św. godz. 18.00,
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Ciemnicy do godz. 22.00

Zapraszamy


Zbiórka

    W Wielki Czwartek o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów. Obecność wszystkich obowiązkowa.Misterium Męki Pańskiej

    W Niedzielę Palmową w auli Matki Bożej Częstochowskiej odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Młodzi aktorzy poprzez przekazane treści pozwolili nam przygotować się do głębszego przeżycia najważniejszych dla nas świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przedstawianie przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie pod opieką Pani Doroty Guzikowskiej oraz Pana Pawła Juchoma.

autor tekstu: Sz. Lewandowski

     Strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2010 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.