SLO PrzemkówLinki     
                               
Przyjdź! Posprzątaj duchowy rozgardiasz!

© P. Juchom

       W dniach 21 - 24 marca 2010 roku zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych w naszej parafii.

    Plan rekolekcji - zobacz


Czy wiesz po co żyjesz?

© P. Juchom
      Czas Wielkiego Postu przekroczył już półmetek. Czy przez te tygodnie choć trochę się zmieniłeś? Już pewnie kilka razy przeszedłeś wraz z Jezusem Drogę Krzyżową. W jakiej grupie siebie widziałeś? Pomagałeś tak jak Szymon czy tylko szedłeś w tłumie?
            Pozwól, że przed rozpoczęciem Rekolekcji Wielkopostnych zadam Ci jeszcze kilka niełatwych pytań:
            Po co żyjesz?
            Dlaczego żyjesz właśnie tak?
            Dlaczego żyjesz tylko dla siebie?
            Dlaczego nic nikomu nie dajesz?

Szukaj odpowiedzi na te pytania; ten czas po to właśnie jest Ci dany, nie zmarnuj go!


"Bóg żebrze o Twoją miłość"

autor ks. Norbert

      W czasie Wielkiego Postu w szczególny sposób patrzymy na krzyż i przebitego Chrystusa! Właśnie w tajemnicy krzyża objawia się w pełni niepowstrzymana potęga miłosierdzia Ojca niebieskiego. Nie wystarczy dzisiaj opowiadać o miłości, czy miłosierdziu Boga, trzeba doprowadzić do osobistego z Nim spotkania, do życia słowem Bożym. Jesteśmy wezwani do nawrócenia – czyli do tego, abyśmy nauczyli się kochać. I nie chodzi o jakąkolwiek miłość, ale o miłość w wymiarze krzyża, miłość, która umie przebaczać, która potrafi znosić drugiego, która nie odpłaca złem za złe, ale zło dobrem zwycięża. Bo miłość Chrystusowa, to miłość w wymiarze krzyża, bezinteresowna, znosząca, przebaczająca.
     Czy my dzisiaj potrafimy wybaczać i kochać bezinteresownie? Jakimi chcemy być chścijanami na pół, ćwierć etatu czy na 100% ?


Polskie panczenistki zdobyły brązowy medal

          Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły brązowy medal w drużynowym biegu panczenistek na dochodzenie
Drużyna w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka pokonały reprezentację USA.Justyna Kowalczyk "ZŁOTA" na 30 km

          Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w biegu na 30 km techniką klasyczną. Polka wywalczyła złoto po niesamowitym finiszu, wjeżdżając na metę przed Marit Bjoergen i trzecią Aino-Kaisa Saarinen.
  Kowalczyk kończy Igrzyska z kompletem medali: brązem, srebrem i złotem.Posypmy głowy popiołem, już Chrystus cierpieć gotowy          Od Środy Popielcowej w Kościele Katolickim rozpoczyna się trwający do Mszy Wieczerzy Pańskiej okres Wielkiego Postu. Poprzez praktyki wielkopostne chcemy przygotować się do obchodów Paschy.

Msze św. w Środę Popielcową:
godz. 9.00 i 18.00


Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa - piątek, godz. 17.30
Gorzkie Żale - niedziela, godz.17.00

ZAPRASZAMY


Srebro dla SLO Przemków

          W sobotę 13 lutego reprezentacja ministrantów naszej parafii wyruszyła na dekanalne rozgrywki Ligi Ministranckiej. Grali w grupie szkoły podstawowej. Role niezastapionego bramkarza, który mimo to, że wpuścił 5 bramek to nie poddawał się, sprawował Kacper Bałabuch. Dojscia do bramki pilnowali obrońcy: Daniel Lisik, Jakub Kowalski oraz Kamil Sołoducha. Lecz nie zbyt dużo zdziałałaby nasza drużyna - mówi jeden z obrońców, gdyby nietypowo tym razem dwaj kapitanowie i zarazem napastnicy: Michał Kikowski i Szymon Lewandowski. Im to zawdzięczamy zdobyte dla zespołu bramki. Trzy strzelił Michał, a dwie Szymon. W końcowym rozrachunku dało to pięć bramek zyskanych i niestety pięć straconych.
W grupie szkół podstawowych było pięć drużyn. Na cztery mecze nasi przegrali jeden, jeden mecz też zremisowali, ale co jest godne podziwu dwa zwycieżyli.
Oto wyniki meczy naszej reprezentacji:
Przemków - Małomice 0-3, Przemków - Niegosławice 1-0,
Przemków-Leszno Górne 2-2, Przemków-Szprotawa 2-0.
Razem zdobyli 6 punktów co zagwarantowało im miejsce na podium.

Oto klasyfikacja:

I miejsce - Małomice
II miejsce - Przemków (nasza drużyna)
III miejsce - Szprotawa

GRATULACJE!

autor tekstu: Sz. Lewandowski
zobacz zdjęciaSrebrny Adam

          Adam Małysz zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w konkursie na normalnej skoczni K-95. Złoto zdobył Simon Ammann, a brąz Gregor Schlierenzauer. Srebrny medal zapewniły Małyszowi skoki na odległość 103,5 i 105 metrów. W dorobku Adama to już trzeci medal olimpijski ( Srebro - ZIO 2002, Salt Lake City; Brąz - ZIO 2002, Salt Lake City; Srebro - ZIO 2010 Vancouver ).Światowy Dzień Chorego

          Pięć lat temu popołudniem nad Kaplicą Sysktyńską ukazał się biały dym oznajmiając całemu światu 11 lutego w kościele katolickim wspominamy Matkę Bożą z Lourdes, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 75 rocznice objawień fatimskich i 11 rocznicę zamachu na jego życie - 13 maja 1992 roku.
W liście ustanawiającym ten dzień Ojciec Święty napisał: „Podjąłem decyzje ustanowienia Światowego Dnia Chorych, który będzie obchodzony 11 lutego każdego roku w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Podobnie jak 11 lutego 1984 r. ogłosiłem list apostolski o chrześcijańskim znaczeniu cierpienia ludzkiego, a w rok później ustanowiłem Papieska Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, tak też uważam za wymowne wybranie tej daty dla obchodzenia Światowego Dnia Chorego”.

   
Orędzie Papieża Benedykta XVI na XVIII Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2010 roku
Dekanalne rozgrywki Ligi Ministranckiej

          W sobotę 13 lutego 2010 roku odbędą się dekanalne rozgrywki Ligi Ministranckiej. Nasza Służba Liturgiczna Ołtarza będzie rezprezentowana przez drużynę Szkoły Podstawowej w składzie: K. Bałabuch, D. Lisik, J. Kowalski, M. Kikowski, Sz. Lewandowski, K. Sołoducha. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. z udziałem wszystkich ministrantów o godz. 8.00 ( parafia Wniebowzięcia NMP w Szprotawie
         Kibiców zapraszamy do hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Szprotawie. Rozpoczęcie rozgrywek - godz. 9.00Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

        "Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim"
- to hasło Roku Duszpasterskiego a jednocześnie hasło tegorocznego Dnia Życia Konsekrowanego.

2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, przeżywając na nowo wszystko to, co wydarzyło się w świątyni Jerozolimskiej. Maryja wraz z Józefem ofiaruje Dzieciątko Jezus Bogu Ojcu.
W roku 1997 papież Jan Paweł II ustanawia Światowy Dzień Życia Konsekrowanego właśnie w to święto, które jest dla nas okazją by dziękować Panu Bogu za osoby konsekrowane, jak również czasem szczególnej modlitwy w intencji powołań zakonnych.Strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2010 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.