SLO PrzemkówLinki     
                               
Wy jesteście świadkami tego (Łk 24, 48)

      W dniach 18 - 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Już w roku 1897 papież Leon XIII w encyklice Satis cognitum zachęca, aby modlono się w tej intencji przez kolejnych 9 dni pomiędzy Uroczystością Wniebowstąpienia a Niedzielą Pięćdziesiątnicy. Papież Pius X w roku 1910 przeniósł te nabożeństwa na dni 18 - 25 stycznia. Ta data nie jest przypadkowa, gdyż kończy się pamiątką nawrócenia św. Pawła. Największy wróg chrześcijan, nawraca się nagle rzucony na ziemię łaską Bożą u bram miasta, w którym miał za zadanie aresztować i więzić chrześcijan. Kościół zachęca nas w tych dniach do gorliwej modlitwy o pojednanie w Jezusie Chystusie, co Sobór Watykański II w Dekrecie o ekumeniźmie potwierdza "że ten święty plan pojednania wszystkich chrześcijan w jedności jednego i jedynego Kościoła Chrystusowego przekracza ludzkie siły i zdolności" (Unitatis redintegratio).

MODLITWA VASSULI O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

     Panie Miłosierdzia, Twój lud potrzebuje pocieszenia. Twoje Ciało, podzielone, słabnie, a bardzo mało jest tych, którzy mogą Cię umocnić. Twój lud jest w rozpaczy, dlatego, Panie Miłosierdzia, usłysz i zobacz nasz ból. Amen.Zaproszenie na Koncert


      W niedzielę 24 stycznia 2010 roku, o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.
Przyjdź, Aula Matki Bożej Częstochowskiej, Przemków - HUTA


Imieniny Biskupa Pawła

      W piątek 15 stycznia przypada dzień imienin Biskupa Pawła. Pamiętajmy w swoich modlitwach o czcigodnym solenizancie. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.
Zaproszenie na Jasełka

          W niedzielę 10 stycznia 2010 roku, o godz. 16.00 zapraszamy na inscenizację o Bożym Narodzeniu.
     Przyjdź, Aula Matki Bożej Częstochowskiej, Przemków - HUTAChwała Bogu na wysokości

          "Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie."
     BÓG SIĘ RODZI - MIŁOŚĆ OGARNIA ŚWIAT. Radości życia, nadziei w trudach i ciepła miłości na każdy dzień. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzy SLO Przemków.Adwent - czas oczekiwania      W niedzielę 29 listopada będziemy obchodzili I Niedzielę Adwentu, radosnego oczekiwaniana Boże Narodzenie. Adwent w Kościele rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który będzie obchodzony pod hasłem "Bądźmy świadkami miłości".
     Papież Benedykt XVI wzywa nas do przeżywania tego czasu jako czasu refleksji i duchowej przemiany. Chciejmy, aby ten czas pobożnego i radosnego oczekiwania był dobrze przez nas wykorzystany, abyśmy potrafili poprzez modlitwę i dobro świadczone innym przygotować się na przyjście Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata.

     Roraty, pon. - sob. godz. 6.30
               ZAPRASZAMY20 lat minęło...

          W bieżącym roku obchodzimy dwudziestolecie naszej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego. Jubileusz przygotowywano już od dłuższego czasu rozpoczął się już 21 listopada blokiem występów artystycznych. Mieszkańcom Przemkowa w pierwszej kolejności zaprezentowały się przedszkolaki. Wystąpiły z wierszykami i piosenkami, które zostały pozytywnie i z uśmiechem na twarzy przyjęte przez publiczność. Następnie parafialno-szkolny zespół teatralny wystawił sztukę pt. "Balladyna". A dokładniej "Balladynę przed premierą", gdyż nie była to zwykła inscenizacja. Aktorzy wplątywali w scenariusz motywy prywatne. Między aktami czuli się jak na próbie prowadzili bowiem między sobą normalne rozmowy. Po "Balladynie", która nie tylko rozbawiła, ale także zadziwiła i rozgrzała widownię, czas umilał publiczności parafialny Chór "Aria", wykonując kilka piosenek o tematyce religijnej i ludowej. Po ich występie przyszła chwila na rozluźnienie, a mianowicie na scenie pojawił się również parafialny zespół taneczny "Hip-Hopki". Trio zaprezentowało dwa tańce w stylu nowoczesnym. Na koniec, tzw. "gwiazdy Mozambiku", a mianowicie Chór Gospel połączony z dziecięcą scholą. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć kilka piosenek - dwie w języku polskim i dwie w angielskim. Każdy artysta mały i duży otrzymał słodki upominek. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dotyczący jubileuszu parafii. Następnego dnia, a mianowicie 22 listopada w kościele odbył się koncert muzyki organowej, przygotowany przez Pawła Juchoma, gościnnie wystąpiła Pani Magdalena Rozynek-Siring, śpiewając kilka utworów. O godzinie 12:00 odbyła się uroczysta Msza św. Jubileuszowa, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Adam Dyczkowski.

autor tekstu: K. Patrzałek
zobacz zdjęciaStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2009 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.