SLO PrzemkówLinki

     
  Warto zobaczyć
  Filmoteka
  Galeria Guzika
  Papiestwo
  Muzyka
  Sport


  Kromka Słowa
  Liturgia Godzin
  Pismo Święte
  Czytania
  Gość diecezjalny  Galeria
  Galeria


  Linki
  Linki


  Kontakt
  Kontakt


                  
                       
                                                                                                                                         

Wy jesteście świadkami tego (Łk 24, 48)

      W dniach 18 - 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Już w roku 1897 papież Leon XIII w encyklice Satis cognitum zachęca, aby modlono się w tej intencji przez kolejnych 9 dni pomiędzy Uroczystością Wniebowstąpienia a Niedzielą Pięćdziesiątnicy. Papież Pius X w roku 1910 przeniósł te nabożeństwa na dni 18 - 25 stycznia. Ta data nie jest przypadkowa, gdyż kończy się pamiątką nawrócenia św. Pawła. Największy wróg chrześcijan, nawraca się nagle rzucony na ziemię łaską Bożą u bram miasta, w którym miał za zadanie aresztować i więzić chrześcijan. Kościół zachęca nas w tych dniach do gorliwej modlitwy o pojednanie w Jezusie Chystusie, co Sobór Watykański II w Dekrecie o ekumeniźmie potwierdza "że ten święty plan pojednania wszystkich chrześcijan w jedności jednego i jedynego Kościoła Chrystusowego przekracza ludzkie siły i zdolności" (Unitatis redintegratio).

MODLITWA VASSULI O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

     Panie Miłosierdzia, Twój lud potrzebuje pocieszenia. Twoje Ciało, podzielone, słabnie, a bardzo mało jest tych, którzy mogą Cię umocnić. Twój lud jest w rozpaczy, dlatego, Panie Miłosierdzia, usłysz i zobacz nasz ból. Amen.Zaproszenie na Koncert


      W niedzielę 24 stycznia 2010 roku, o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.
Przyjdź, Aula Matki Bożej Częstochowskiej, Przemków - HUTA


Imieniny Biskupa Pawła

      W piątek 15 stycznia przypada dzień imienin Biskupa Pawła. Pamiętajmy w swoich modlitwach o czcigodnym solenizancie. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.
Zaproszenie na Jasełka

          W niedzielę 10 stycznia 2010 roku, o godz. 16.00 zapraszamy na inscenizację o Bożym Narodzeniu.
     Przyjdź, Aula Matki Bożej Częstochowskiej, Przemków - HUTAChwała Bogu na wysokości

          "Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie."
     BÓG SIĘ RODZI - MIŁOŚĆ OGARNIA ŚWIAT. Radości życia, nadziei w trudach i ciepła miłości na każdy dzień. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzy SLO Przemków.Adwent - czas oczekiwania      W niedzielę 29 listopada będziemy obchodzili I Niedzielę Adwentu, radosnego oczekiwaniana Boże Narodzenie. Adwent w Kościele rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który będzie obchodzony pod hasłem "Bądźmy świadkami miłości".
     Papież Benedykt XVI wzywa nas do przeżywania tego czasu jako czasu refleksji i duchowej przemiany. Chciejmy, aby ten czas pobożnego i radosnego oczekiwania był dobrze przez nas wykorzystany, abyśmy potrafili poprzez modlitwę i dobro świadczone innym przygotować się na przyjście Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata.

     Roraty, pon. - sob. godz. 6.30
               ZAPRASZAMY20 lat minęło...

          W bieżącym roku obchodzimy dwudziestolecie naszej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego. Jubileusz przygotowywano już od dłuższego czasu rozpoczął się już 21 listopada blokiem występów artystycznych. Mieszkańcom Przemkowa w pierwszej kolejności zaprezentowały się przedszkolaki. Wystąpiły z wierszykami i piosenkami, które zostały pozytywnie i z uśmiechem na twarzy przyjęte przez publiczność. Następnie parafialno-szkolny zespół teatralny wystawił sztukę pt. "Balladyna". A dokładniej "Balladynę przed premierą", gdyż nie była to zwykła inscenizacja. Aktorzy wplątywali w scenariusz motywy prywatne. Między aktami czuli się jak na próbie prowadzili bowiem między sobą normalne rozmowy. Po "Balladynie", która nie tylko rozbawiła, ale także zadziwiła i rozgrzała widownię, czas umilał publiczności parafialny Chór "Aria", wykonując kilka piosenek o tematyce religijnej i ludowej. Po ich występie przyszła chwila na rozluźnienie, a mianowicie na scenie pojawił się również parafialny zespół taneczny "Hip-Hopki". Trio zaprezentowało dwa tańce w stylu nowoczesnym. Na koniec, tzw. "gwiazdy Mozambiku", a mianowicie Chór Gospel połączony z dziecięcą scholą. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć kilka piosenek - dwie w języku polskim i dwie w angielskim. Każdy artysta mały i duży otrzymał słodki upominek. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dotyczący jubileuszu parafii. Następnego dnia, a mianowicie 22 listopada w kościele odbył się koncert muzyki organowej, przygotowany przez Pawła Juchoma, gościnnie wystąpiła Pani Magdalena Rozynek-Siring, śpiewając kilka utworów. O godzinie 12:00 odbyła się uroczysta Msza św. Jubileuszowa, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Adam Dyczkowski.

autor tekstu: K. Patrzałek
zobacz zdjęciaStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

© 2009 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.