SLO PrzemkówLinki     
                               
do Mamy
 Licheń 2017

      W dniach od 13 do 15 października 2017 roku organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Wszystkich chętnych zapraszam do udziału. Więcej informacji na plakacie.
  Licheń
  Witków
  Kazimierz Biskupi
  Jezioro Ślesińskie
  Gołuchów
  Osieczna
  W programie m.in. zwiedzanie sanktuarium, Msza św.,warsztaty zielarskie – kulinarne, rejs statkiem wycieczkowym, zwiedzanie Zamku Czartoryskich
   KOSZT 300 zł od osoby: (bilety wstępu , ubezpieczenie na przejazd, posiłki HB (śniadania i kolacje), 2 noclegi, przejazd, opieka pilota/przewodnika)

09 września AD 2017, P. JuchomNabożeństwa majowe
© P. Juchom
      Maj jest miesiącem w sposób szczególny poświęconym Maryi. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, niezwykle popularne są w tym czasie nabożeństwa majowe. Nam kojarzą się one z małymi kapliczkami skrytymi w bzach lub wiejskimi kościołkami, skąd szeroko po okolicy niosła się majowa pieśń ku czci Najświętszej Panienki. Początkowo sądzono, że nabożeństwa majowe zaczęto odmawiać w XVIII w. Tymczasem badania mariologów wykazały, że były one znane dużo wcześniej, i to właśnie na Wschodzie. Gdzie indziej za Maryjny uchodził sierpień i nawet nakazywano prawem modlitwy ku czci Matki Bożej właśnie w tym miesiącu. Na Wschodzie prekursorami majowych nabożeństw byli chrześcijanie koptyjscy. Spotykali się na modlitwach wokół Maryjnych figur, śpiewali pieśni w podziale na chóry, obsypywali posąg kwiatami. W każdą sobotę nabożeństwo było bardziej uroczyste i obowiązkowe dla tych, co nie chodzili na nie codziennie. Ponoć pomysłodawcą tego nabożeństwa był św. Cyryl Aleksandryjski, gorący obrońca boskiego macierzyństwa Maryi. Miesiąc Maryi znany był także w Ziemi Świętej, Grecji, Syrii, ale prawdziwą popularność zdobyło on dopiero na przełomie XIII i XIV w. Dlaczego właśnie maj? Po pierwsze dlatego, że najpiękniejszy w roku. Po drugie - wiosną ludziom przychodzą do głowy różne, czasem mało zbożne pomysły, więc w średniowieczu wykoncypowano, iż wiosną należy skierować uwagę człowieka ku rzeczom wyższym.. czytaj dalej

01 maja AD 2017, źródło: www.niedziela.plDiecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów
 Pielgrzymka ministrancka
      W sobotę 06 maja 2017 roku wyjeżdżamy na pielgrzymkę ministrantów. W piątek na zbiórce rozdawane były zgody. Ministranci, który nie byli = nie dostali zgody proszę o wydrukowanie, wypisanie, podpisanie i oddanie. Wszystkie oddajemy do piątku 28 kwietnia ( proszę oddaćosobiście lub wrzucić do skrzynki na listy nr 10 ). Zgoda na wyjazd - POBIERZ

A oto plan spotkania:
10:00 Spotkania w grupach wiekowych
- ministranci ze szkół podstawowych: kościół seminaryjny
- ministranci z gimnazjum: aula św. Józefa
- ministranci ze szkół ponadgimnazjalnych w sali św. Tomasza
- prezesi ze wspólnot Służby Liturgicznej w sali Jana Pawła II
11:30 Eucharystia pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego wraz z promocją lektorską
12:30 Wspólny posiłek
13:15 Konkurs liturgiczny
13:15 Finał rozgrywek Ligi Ministranckiej
16:00 Zakończenie rozgrywek, wręczenie nagród i wspólna modlitwa
16:30 Zakończenie Pielgrzymki

24 kwietnia AD 2017, P. JuchomChrystus prawdziwie Zmartwychwstał!!!
© P. Juchom
      Pokój wam. Chrystus Zmartwychwstał. Życzę wszystkim Wam znajomym i nieznajomym takiego zawierzenia się Bogu jak Jezus w Ogrodzie Oliwnym, takiej Miłości jak Jezus na krzyżu i takiego Piękna jak Jezus Zmartwychwstały. Niech Chrystus da siłę do takiego życia by było piękne, pięknem Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Alleluja
16 kwietnia AD 2017, P. JuchomRozpoczynamy Święte Triduum Paschalne
© P. Juchom
      Dzisiaj rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najświętsze dni w roku. W Wielki Czwartek otaczamy ołtarz Chrystusa, by sprawować pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Świętujemy przede wszystkim ustanowienie Najświętszej Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jutrzejszy dzień jest dla wszystkich wierzących dniem szczególnej zadumy i refleksji. Obchodzimy bowiem pamiątkę dnia w którym nasz Pan oddał za nas swoje życie. Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii koncentrując się na rozważaniu męki i śmierci Chrystusa i przypominając nam cenę jaka została zapłacona za nasze zbawienie. Sobota - Wigilia Paschalna jest szczytem całego roku liturgicznego, najważniejszą celebracją liturgiczną w całym Kościele. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą świętą liturgią rozpoczniemy Okres Wielkanocny w Kościele. To właśnie Zmartwychwstanie Pańskie jest „Uroczystością nad uroczystościami”. Nie bądźmy obojętni i chciejmy ochoczo uczestniczyć w tych Świętych dniach w Liturgii; Wielki Czwartek, godz. 18.00, Wielki Piątek, godz. 17.00, Wielka Sobota, godz. 18.00. Zapraszamy

13 kwietnia AD 2017, P. JuchomCzym dla Ciebie jest Wielki Post???
 


      Na początku 40 dni Wielkiego Postu warto zadać sobie pytanie: Czym dla mnie jest Wielki    Post? Tylko tyle i aż tyle, bo z tego pytania będą wynikały kolejne: Co zrobię z moją relacją z    Bogiem?, Jak będę pracował nad relacjami z innymi? Z czego zrezygnuję? I co będzie w zamian?    Startujemy i jak mówi Adam Szustak: "Modlimy się a nie lenimy". Każdego dnia walczmy o Pana    Boga.


02 marca AD 2017, P. JuchomTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
© P. Juchom
      Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas – to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Co roku jest on obchodzony od 18 do 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zostało zaczerpnięte z Drugiego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian (5,14-20): Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas. Każdy dzień Tygodnia rozwija po kolei poszczególne myśli tego biblijnego tekstu: Jeden umarł za wszystkich; Nie żyjemy już dla siebie; Już nikogo nie znamy według ciała; To, co dawne, przeminęło; Nastało nowe; Bóg pojednał nas ze sobą; Służba pojednania; Pojednani z Bogiem.

      czytaj dalej
19 stycznia AD 2017, KEPBóg się rodzi, moc truchleje...
© P. Juchom
      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, który z wielkiej miłości ku nam zesłał nam Swojego Syna. Niech narodzony dzisiejszej nocy w szopie w Betlejem Jezus Chrystus opromienia swoim blaskiem nsze życie, niech nam błogosławi na każdą chwilę, każdy dzień naszego życia. A czas świąt niech będzie doskonałą okazją do głoszenia dobrej nowiny o przyjściu Mejsasza na ziemię.
Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, W dobrych radach w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłą, Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami, A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami.


24 grudnia AD 2016, P.JuchomJubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana
© P. Juchom
      19 listopada 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się uroczystości proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana kończące w Polsce Rok Miłosierdzia. Dzień później, w niedzielę – w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Akt będzie odczytywany we wszystkich kościołach w Polsce. W zależności od parafii Akt zostanie odczytany na jednej wybranej lub na każdej Mszy św.

      Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana18 listopada AD 2016, źródło: http://episkopat.pl/Pomyśl… Komu możesz „ofiarować Niebo”?
© P. Juchom
      Dar odpustu Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

      czytaj dalej...


31 października AD 2016, źródło: www.radiomaryja.pl/Wybory Prezesa ministarntów
      Już w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną wybory na prezesa Służby Liturgicznej Ołtarza. W wyborach biorą udział: Michał Kikowski, Kacper Drzazga i Patryk Skrobak. Dwóch kandydatów zaproponowało następujące pomysły.
     Michał Kikowski:
1. rozmowy podczas mszy (50gr do puszki,zbieramy na stroje) każdy płaci zgodnie ze swoim sumieniem
2. 1-2 razy w miesiącu aktywne spędzanie czasu(orlik-sala-basen)
3. od czasu do czasu maraton filmowy (np. w szkole)
4. prowadzenie strony slo
5. omówienie regulaminu SLO
6. miesięczna składka po 2 zł na jakąś poważniejszą wycieczkę
     Patryk Skrobak:
1. zrobić koszulki na turniej
2. zorganizować co jakiś czas kino (grupa np. Czerwoni itp.)
3. grupami omówić regulamin SLO i ewentualnie zgłosić jakieś zastrzeżenia
01 października AD 2016, P. JuchomStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2016 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.