SLO PrzemkówLinki     
                               
START
©
      W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego :-) My startujemy ze zbiórkami; Pierwszy piątek miesiąca: adoracja, spowiedź i msza św. obowiązkowa. Zbiórki: piątek godz. 18.30 gimnazjum i szkoła średnia, sobota, godz. 9.30 - szkoła podstawowa, 10.00 - kandydaci na ministrantów. Zapraszam
27 sierpnia AD 2016, P. Juchom"Dobry pasterz daje życie swoje za owce" - to od dziś ich życiowy program.
© Gość Zielonogórsko-Gorzowski
      W gorzowskiej katedrze 21 maja pięciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Sakramentu święceń udzielił im bp Tadeusz Lityński. Święcenia prezbiteratu przyjęli diakoni, którzy ukończyli sześcioletnią formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. – Kapłańska posługa dzisiaj staje się szczególnie delikatna, dlatego, że współczesny człowiek znalazł się w takich warunkach życia, które często czynią go niezdolnym do otwarcia się na Boga i religię. Zanika dziś szacunek i bojaźń wobec tego, co święte, a tym samym zanika szacunek i bojaźń wobec tego, co święte w człowieku – mówił w homilii bp Tadeusz Lityński.

      czytaj dalej...


21 maja AD 2016, źródło: http://zgg.gosc.pl/Dajmy się ogarnąć miłosierdziem
 


      Już jutro rozpoczynamy czas Triduum Paschalnego podczas którego mamy do czynienia z tajemnicą, którą trudno wyrazić słowami. Papież Franciszek podczas środowej audiencji zachęcał abyśmy dali ogarnąć się miłosierdziem, które wychodzi nam na spotkanie; dodaje "W tych dniach, wpatrując się w mękę i śmierć Pana, przyjmijmy w naszym sercu wspaniałość Jego miłości w oczekiwaniu na zmartwychwstanie"


23 marca AD 2016, P. JuchomBiskup Tadeusz nowym ordynariuszem diecezji
© P. Juchom
      Dotychczasowy biskup pomocniczy tej diecezji, decyzją papieża Franciszka został jej ordynariuszem.
      Biskup Tadeusz Lityński urodził się 14 czerwca 1962 roku w Kożuchowie. Dzieciństwo spędził w miejscowości Sucha w parafii św. Wawrzyńca w Ługach koło Zielonej Góry. W 1982 roku wstąpił do Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1988 roku. Duszpastersko pracował jako wikariusz w parafii w Ołoboku oraz w parafii NMP Królowej Polski w Głogowie. W 1993 roku podjął studia z prawa kanonicznego na Akademii teologii Katolickiej w Warszawie. Został skierowany do pracy w Sądzie Biskupim w Gorzowie Wlkp., gdzie pełnił kolejno funkcje: notariusza, obrońcy węzła i sędziego. W roku 2000 tworzył nowo powstałą parafię w Ochli. Sześć lat później został proboszczem w parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. Jest członkiem Kolegium Konsulatorów i Rady Kapłańskiej naszej diecezji. W roku 2009 został członkiem kapituły Katedralnej w Gorzowie, a w 2012 otrzymał godność prałata - Kapelana Jego Świątobliwości Benedykta XVI.
     28 kwietnia 2012 roku papież Benedykt XVI mianował ks. Tadeusza Lityńskiego biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Cemeriniano. Konsekracja biskupia miała miejsce 16 czerwca 2012 roku. Sakry biskupiej udzielił nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, a współkonsekratorami byli metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga i ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefan Regmunt.
      23 listopada 2015 roku papież Franciszek mianował bp. Tadeusza Lityńskiego biskupem diecezjalnym. Zawołaniem biskupa są słowa: „Adveniat Regnum Tuum” ("Przyjdź Królestwo Twoje").
27 listopada AD 2015, źródło: http://zgg.gosc.pl/Pomyśl… Komu możesz „ofiarować Niebo”?
© P. Juchom
      Dar odpustu Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

      czytaj dalej...


31 października AD 2015, źródło: www.radiomaryja.pl/Jezu ufam Tobie
© P. Juchom
      Dzisiaj o godz. 17.00 rozpoczęła się u nas w parafii peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Przez kolejne dni, do środy mamy możliwość modlitwy przed wizerunkiem Jezusa, który od 4,5 roku wędruje i nawiedza parafie naszej diecezji. W związku z peregrynacją obrazu od dzisiaj rozpoczęły się również rekolekcje święte, które prowadzą ojcowie Pallotyni. Od jutra do środy świątynia otwarta będzie od godz. 10 do 21.
     Oto plan spotkań rekolekcyjnych
     Poniedziałek: o godz. 10.00 msza św., godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, godz. 17.00 msza św. dla dzieci, godz. 18.00 msza św., godz. 19.00 nauka dla kobiet, godz. 21.00 Apel.
     Wtorek - dzień spowiedzi: o godz. 10.00 msza św., godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, godz. 18.00 msza św., godz. 19.00 nauka dla mężczyzn, godz. 21.00 Apel.
     Środa: o godz. 10.00 spowiedź, godz. 11.00 msza św., godz. 15.00 msza św. i zakończenie peregrynacji obrazu Jezu, ufam Tobie
      Bardzo serdecznie zapraszamy do odkrywania na nowo Miłosierdzia Bożego

11 października AD 2015, P. JuchomPielgrzymka do Krakowa
 Kraków 2015

      W dniach od 2 do 4 października 2015 roku organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Krakowa i okolic. Do zamknięcia listy zostało jeszcze 12 miejsc. Chętnych zapraszam do udziału. Więcej informacji na plakacie. Sprostowania wymaga informacja dotycząca pokoi, które będą 2 lub 3 osobowe z łazienkami - studio.
  Kraków
  Łagiewniki
  Katedra Wawelska
  Kalwaria Zebrzydowska
  Wadowice
  Tyniec

15 września AD 2015, P. JuchomOni mają powołanie!!! do kadry narodowej. A TY ???
© P. Juchom
      Zostań ministrantem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie. Spotkanie dla chętnych rozpocząć służbę dla Pana Boga odbędzie się w sobotę, 05 września 2015 roku, o godz. 10.00 w kościele.02 września AD 2015, P. JuchomOazy - półmetek
© P. Juchom
      Dzisiaj zakończyła się w Paradyżu Oaza ministrancka, w której uczestniczyło 8 naszych ministrantów: Daniel i Kamil Frankowscy, Maciej Rosa, Adam Gniedziejko, Szymon Baj, Kacper Ptak, Jakub Panicz i Tomasz Paluszek. Czas spędzony na oazie pozwolił na pogłębienie reliacji z Panem Bogiem i uczenie się miłości braterskiej, co nie zawsze się udawało. Oprócz tego codziennie organizowany były zajęcia szkoły liturgii. Równie ważnym elementem tych rekolekcji był czas rekreacji, i nie myślę tylko o piłce nożnej. Odwiedziliśmy jednostkę wojskową w Międzyrzeczu, gdzie mieliśmy zorganizowane zajęcia np. ścianka wspinaczkowa i oglądanie sprzętu wojskowego. Byliśmy również nad jeziorem i bunkrach.
      Dziękuję wszystkim za wspólne przybliżanie się do Pana Boga. Dziękuję ministrantom za każdą chwilę, rozmowę, zabawę. Szczególnie dziękuję rodzicom za zaufanie i wysłanie chłopców na oazę.
Jak mówi tytuł - półmetek - ponieważ jutro rozpoczyna swoją formację lektorską Patryk Skrobak i Kacper Drzazga. Polecamy się modlitwie.

12 lipca AD 2015, P. JuchomPrzybądź Duchu Święty
© P. Juchom
      W środę 17 czerwca 2015 roku na mszy św. o godz. 17.00 biskup Paweł Socha udzieli młodzieży sakrament bierzmowania.
      Św. Tomasz mówił, że jest to sakrament, który uświęca dojrzałość życia chrześcijańskiego – niejako uzupełnia sam chrzest. Bierzmowanie ma utwierdzić w nas to, co zaczęło się podczas chrztu. Wypływająca z przyjęcia tego sakramentu łaska, ma być dla nas źródłem duchowej siły, abyśmy byli zdolni do wyznawania swojej wiary i wprowadzali ją w codzienne życie.

14 czerwca AD 2015, P. JuchomZmarł ks. Stanisław Budny
© P. Juchom
      We wtorek 26 maja 2015 roku odszedł do Pana śp. ks. Stanisław Budny, który pomagał w sprawowaniu sakramentów świętych w naszej parafii.
     Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie 28 maja br. (czwartek) o godz. 11.00. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. Dalsze obrzędy pogrzebowe nastąpią bezpośrednio po zakończeniu mszy św. na cmentarzu komunalnym w Przemkowie.

     Śp. ks. Stanisław Budny urodził się 12 marca 1938 r. w Szwejkowie. W 1955 r.wstąpił do seminarium duchownego we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie otrzymał w Legnicy 26 marca 1961 r. Pracował jako wikariusz w Czeszowie, Jutrzynie, Węglińcu, Wojcieszycach i Trzebielu. W latach 1978-1986 był administratorem parafii w Złotniku. Następnie pracował jako rezydent w parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie. W sierpniu 1989 r. przeszedł w stan spoczynku i zamieszkał w Przemkowie.

26 maja AD 2015, P. JuchomZmiana godziny nabożeństwa i mszy św.
© P. Juchom
      Zmiana godziny nabożeństwa majowego i mszy św.!!!!
Od poniedziałku 18 do piątku 22 maja
nabożeństwa majowe - godz. 18.30, bezpośrednio po nabożeństwie majowym msza św.18 maja AD 2015, P. JuchomPapież przyjął rezygnację bp. Stefana
© P. Juchom
      Papież Franciszek przyjął rezygnację ordynariusza naszej diecezji bp. Stefana Regmunta. Oto treść komunikatu księdza biskupa:
      "Od pewnego czasu zacząłem dostrzegać w sobie zmiany stanu zdrowia. Poinformowano mnie, że muszę podjąć natychmiast leczenie. Realizacja tego celu ogranicza moje możliwości należytego wypełniania zadań związanych z prowadzeniem diecezji - W związku z tym, po modlitwie i rozważeniu przed Bogiem swojej sytuacji, w duchu odpowiedzialności za Kościół, przedłożyłem Ojcu Świętemu Franciszkowi pokorną prośbę o przyjęcie mojej rezygnacji z urzędu Biskupa Diecezjalnego"
      5 maja papież Franciszek przychylił się do prośby i przyjął rezygnację. Bp. Stefan Regmunt będzie pełnił dotychczasowy urząd do czasu wyłonienia i powołania jego następcy.

18 maja AD 2015, P. JuchomMaj - miesiąc Maryi
 


      Rozpoczął się jeden z piękniejszy miesięcy - maj, miesiąc pierwszych kwiatów i zieleni. Ten właśnie czas oddaliśmy Maryi. W czasie nabożeństw majowych modlimy się Litanią Loretańską, wspaniałym hymnem na cześć Maryi, w którym wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg. Wymieniane są kolejne tytuły Maryi: jest ich w sumie 49, a w Polsce 50. Po zatwierdzeniu liturgicznej uroczystości NMP Królowej Polski, obchodzonej 3 maja, do Litanii dołączono 12 października 1923 r. wezwanie "Królowo Polskiej Korony", przekształcone po drugiej wojnie światowej na "Królowo Polski". Nabożeństwa majowe w naszej parafi od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po mszy św. o godz. 9.00 a w niedziele po mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wyśwpiewywania chwały Najświętszej Maryi Pannie.


01 maja AD 2015, P. JuchomLiga ministrancka - kolejny etap
© P. Juchom
      W sobotę 18 kwietnia w Nowej Soli ministranci naszej parafii zagrają w Turnieju Ligii Ministranckiej reprezentując dekanat Szprotawa. Rozgrywki rozpoczynają się o godz. 15.00 na Orliku przy ul. Cichej w Nowej Soli. Rywalizować będą ministranci trzech dekanatów: Nowa Sól, Kożuchów i Szprotawa. Wygrana gwarantuje udział w kolejnych rozgrywkach, które już w następną sobotę w Głogowie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Ogłoszenie: Wszyscy ministranci jadący na turniej spotykają się na przystanku przy kościele o godz. 13.45. !!!

16 kwietnia AD 2015, P. JuchomModlitwa za ministrantów
© P. Juchom
      Od jutrzejszej niedzieli chcielibyśmy zapoczątkować tygodniową modlitwę za każdego ministranta. Przed niedzielą będa pojawiały się banery ze zdjęciem ministranta, za którego przez cały tydzień chcemy się modlić. Zachęcamy wszystkich do włączenia się. Każda modlitwa jest Panu Bogu miła a ministrantom potrzebna, więc za każde Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo czy komunię świętą dziękujemy.11 kwietnia AD 2015, P. JuchomPascha strażników poranka
© P. Juchom
      Podczas dzisiejszej audiencji generalnej papież Franciszek zachęcił wszystkich do tego, aby przeżywać Triduum Sacrum jako wejście w tajemnicę zbawienia.
Oto teks przemówienia papieża
      Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!
   Jutro jest Wielki Czwartek. Po południu wraz ze Mszą św. „Wieczerzy Pańskiej” rozpocznie się Triduum Paschalne męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – będące kulminacją całego roku liturgicznego, a także naszego życia liturgicznego.
   Triduum rozpoczyna się pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Jezus, w przeddzień swojej męki ofiarował Ojcu swoje ciało i krew pod postaciami chleba i wina, a dając je apostołom za pokarm nakazał im by zawsze sprawowali ofiarę na Jego pamiątkę. Ewangelia tej celebracji, przypominając obmycie stóp wyraża to znaczenie Eucharystii w innej perspektywie. Jezus, jako sługa umywa nogi Szymonowi Piotrowi i pozostałym jedenastu uczniom (por. J 13,4-5). Poprzez ten proroczy gest wyraża On sens swojego życia i swojej męki jako służbę Bogu i braciom: „Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10,45).
       czytaj dalej

15 marca AD 2015, P. JuchomJeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam!
           

      Zachęcam do wysłuchania rekolekcji "Wielki Tydzień ze Słowem", które prowadzi ks. Michała Olszewskiego SCJ.
Nie prześpij Wielkiego Tygodnia - posłuchaj o człowieku, Bogu i Kościele.

28 marca AD 2015, P. Juchom


Umacniajcie serca wasze
© P. Juchom
      Już w najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Janusz Urban, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lesznie Górnym. Od niedzieli do środy będziemy mieli okazję uczestniczyć w mszach św. z naukami ogólnym i spotkaniach dla poszczególnych grup. W niedzielę wieczorem, o godz. 19.00 nauka dla młodzieży, w poniedziałek o godz. 19.00 nauka dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn. W tym samym czasie do południa swoje rekolekcje będą przeżywali uczniowie naszej szkoły, którzy rozpoczną rekolekcje w niedzielę od mszy św. o godz. 11.00. Zakończenie rekolekcji w środę. W tym dniu będzie możliwość pojednania się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych spotkaniach rekolekcyjnych, żeby dobrze przygotować się do świętowania największego cudu - Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

15 marca AD 2015, P. JuchomTurniej już jutro
© P. Juchom
      W sobotę 14 lutego w Szprotawie odbędą się dekanalne rozgrywki Ligii Ministranckiej. Nasza parafia wystawi aż trzy drużyny; szkoły podstawowej, gimnazjalnej i średniej. Turniej rozpocznie się o godz. 12.00, rozgrywki odbędą się w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1. Chłopakom życzymy powodzenia, ale przede wszystkim dobrej sportowej imprezy. Proszę o bardzo dobre zachowanie w czasie jazdy jak również podczas całego turnieju.
Ogłoszenie: Wszyscy ministranci jadący na turniej spotykają się na przystanku przy kościele o godz. 11.25. !!!

13 lutego AD 2015, P. JuchomWstańcie pasterze, Bóg się nam rodzi.

      Tajemnica Narodzenia Pańskiego niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością.
   Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym, rodzinnym, wspólnotowym i zawodowym.24 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - EPILOG

      Dzisiaj zachęcam do wysłuchania ostatniej części rekolekcji internetowych "Nocny złodziej". Mam nadzieję, że poruszane przez ojca Adama treści pozwoliły nam głębiej spojrzeć w siebie i dobrze przygotować się na Narodzenie Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata.
24 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - UZDROWIENIE, FURTKA, ROZRZUTNOŚĆ
        

      Jutro już wigilia Bożego Narodzenia zapraszam do wysłuchania trzech ostatnich części rekolekcji adwentowych.

23 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - ŚLEPOTA

      Już za 4 dni będziemy przygotowywać się do świętowania Narodzenia Pańskiego zasiadając do wigilijnego stołu, dlatego zachęcam do wysłuchania kolejnej części rekolekcji adwentowych. Dzisiejsze rozważanie poświęcone jest uzdrowieniu niewidomego człowieka. Jak zwykle chcąc zrozumieć to wydarzenie ojciec Adam zabierze nas do Księgi Rodzaju i decyzji Adama i Ewy, gdzie pomieszane zosłato dobro i zło.


20 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - NIEWOLA

      Podzcas dzisiejszego rozważania Słowa Bożego ojciec Adam proponuje nam zastanowić się nad naszymi relacjami z innymi ludźmi. Chce nas zachęcić do wyjścia z niezdrowych relacji, oczywiście w momencie jeśli to nas dotyczy. Zapraszam do posłuchania wymagającej katechezy.17 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - MIŁOŚĆ

      Kolejna część rekolekcji zatytułowana Miłość. Ojciec Adam zaprasza nas do 4 rodziału Ewangelii św. Jana, lecz poprzedza to rozważanie hebrajską mądrością opowiadającą o tym co działo się w Raju kiedy Adam poznał się z Ewą. Tyle wprowadzenia zachęcam do posłuchania 4 części internetowych rekolekcji adentowych.15 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - SAMOTNOŚĆ

      Zapraszam do wysłuchania trzeciej części internetowych rekolekcji adwentowych. Rozważania prowadzi o. Adam Szustak, a zaprasza nas do 4 rozdziały Drugiej Księgi Królewskiej. Zachęcam do wysłuchania przygotowanego rozważania.
13 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - NOC

      Dzisiaj kolejna część rekolekcji Nocny złodziej. Ojciec Adam zaprasza do pochylenia się nad 15 rozdziałem Księgi Rodzaju, którego głównym bohaterem jest Abram jeszcze nie Abraham. Każdy kto siedzi w jakimś "śmierdzącym namiocie" może z niego wyjść i zobaczyć jakąś nową perspektywę... Zapraszam do oglądnięcia rozważania.10 grudnia AD 2014, P.Juchom


Nocny złodziej - rekolekcje adwentowe

      Zapraszam do wsłuchania się w słowa, które mają nas wyrwać ze snu i ciemności, w której leżymy, bo proponowane adwentowe rekolekcje internetowe będą jak nocny złodziej.
   Za nami już tydzień adwentu, wiemy już czy podjęte postanowienia udaje się nam realizować, czy udaje nam się choć w małym stopniu przemieniać siebie, a co najważniejsze jeszcze bardziej odkrywać działanie w naszym życiu Pana Boga. Proponowana forma rekolekcji przed komputerem może być dobrą formą przygotowania się na Narodziny Jezusa Chrystusa, do czego serdecznie zachęcam. Co kilka dni umieszczana będzie kolejna nauka o. Adama Szustaka.

07 grudnia AD 2014, P.Juchom


Plan dnia ucznia Jezusa na Adwent
© P. Juchom
      Bardzo serdecznie zapraszam do tego, aby spróbować postawić sobie całkiem wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o nasze przygotowanie się do Narodzenia Jezusa Chrystusa. Na zbiórkach z ministrantami w piąte i sobotę wypracowaliśmy zadania, których realizacja pomoże nam dobrze przeżyć Adwent stawiając sobie wyagania. Zachęcam do wydrukowania sobie jednej z kartek ( one nieznacznie się różnią wymaganiami ). Jeden i drugi plan systematycznie uzupełniany pozwoli nam spojrzeć na siebie i na swoją relację z Panem Bogiem. Jednym z wymagań jest codzienny rachunek sumienia, jest on również do pobrania z poniższej listy. Zachęcam do pracy nad sobą i mam nadzieję, że ta propozycja nam na to pozwoli. Powodzenia.

plan dnia ucznia Jezusa 1 - pobierz
plan dnia ucznia Jezusa 2 - pobierz
codzienny rachunek sumienia - pobierz
30 listopada AD 2014, P.JuchomAdwent jest początkiem, czyli powrotem do źródeł.
 
      Supermarkety dobrze wiedzą, jak wykorzystać ten przełomowy moment roku. Wypełniają półki po brzegi i czarują „magią” lub „pełnią świąt”, koncentrując uwagę klientów na zewnętrznej oprawie.
     Nie o to jednak chodzi w przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Adwent konfrontuje nas z Bogiem - tajemnicą, który nadal objawia się w świecie i przychodzi do człowieka, by rozświetlić jego mroki. Św. Ireneusz z Lyonu pisał, że „dla Boga nic nie jest puste. Wszystko jest dla Niego znakiem”. Cały stworzony wszechświat, którego częścią jesteśmy, dzięki tajemnicy Wcielenia staje się sakramentem, rzeczywistością ukrywającą świat niewidzialny.
     Adwent jest więc szansą, by na nowo odkryć i zachwycić się tym wymiarem życia. Ewangelia nazywa ten proces czekaniem i czuwaniem. Ale nie chodzi tutaj o wypatrywanie becketowskiego Godota, który nigdy nie nadejdzie. Bo Godot już przyszedł.
     Wcielenie Syna Bożego nie było trzyletnim eksperymentem, który bezpowrotnie zakończył się po Zmartwychwstaniu. Jezus jest Emmanuelem, czyli Bogiem z nami, który chce być szukany, rozpoznany i pokochany. Oto kwintesencja całego Adwentu.

29 listopada AD 2014, źródło: www.deon.pl


Koniec roku liturgicznego!!!
© P. Juchom
      Koniec listopada zbiega się z zakończeniem roku liturgicznego. Dla ministrantów oznacza to również zakończenie zbierania punktów za służenie przez cały rok. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim chłopakom za zaangażowanie w służbę przy ołtarzu. Mam świadomość, że nie zawsze było łatwo, ale cieszę się, że byliście wierni swojemu wyborowi. Dziękuję również bardzo serdecznie rodzicom za ich pomoc i wsparcie w formacji tych młodych panów. Mam nadzieję, że z nowym rokiem wspólnie będziemy odkrywać dalej Pana Boga, po to, żeby z jeszcze większym oddaniem służyć Bogu i bliźniemu.

29 listopada AD 2014, P.JuchomPomyśl… Komu możesz „ofiarować Niebo”?
© P. Juchom
      Dar odpustu Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

      czytaj dalej...


01 listopada AD 2014, źródło: www.radiomaryja.pl/Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.
 
      Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:
   Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
   Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
   Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
   Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
   Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
   Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
   Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
   Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
   Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

31 października AD 2014, P. Juchom


Beatyfikacja Pawła VI już w niedzielę
 © P. Juchom
      Już w najbliższą niedzielę, 19 października 2014 roku papież Franciszek ogłosi Sługę Bożego papieża Pawła VI błogosławionym. Na ołtarze wyniesiony zostanie Paweł VI, który po śmierci św. Jana XXIII kierował pracami Soboru Watykańskiego II, a później wprowadzał jego postanowienia w życie.
     Postulator zrelacjonował cud za wstawiennictwem Sługi Bożego Pawła VI, który został uznany podczas procesu beatyfikacyjnego. Wydarzenie miało miejsce w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Chodziło o uzdrowienie ciężarnej matki, u której lekarze zdiagnozowali problem z nieszczelnym łożyskiem. Matce groziła śmierć. Znajoma zakonnica podarowała rodzicom obrazek z Pawłem VI i zasugerowała modlitwę za jego wstawiennictwem. Po kilku miesiącach niepewności i modlitwy, urodził się zdrowy chłopczyk. Rodzice prosili jednak o zachowanie anonimowości. Nie będą obecni na beatyfikacji.
     Postulator przypomniał, że grób Pawła VI znajdujący się w podziemiach Bazyliki św. Piotra pozostanie zamknięty. Relikwie zostaną pobrane z sutanny papieża, która została zakrwawiona podczas jego podróży do Manili. Papieża zaatakował wtedy szaleniec przebrany za księdza, zadając niegroźną ranę w pierś.
     Podczas konferencji przypomniano, że to Paweł VI wprowadził instytucję synodu biskupów, jak i jest papieżem, który zrezygnował z używania tiary. Jest też autorem pojęcia „cywilizacja miłości”.

18 października AD 2014, źródło: www.gosc.pl36. rocznica wyboru Krola Wojtyły na papieża
 
      Karol Wojtyła był pierwszym od 450 lat papieżem nie pochodzącym z Włoch, oraz najmłodszym papieżem od półtora wieku. Miał 58 lat i został wybrany w 8 głosowaniu, większością 99 głosów, spośród 111 uczestników konklawe. 36 lat temu nowym papieżem został Polak kardynał Karol Wojtyła przyjmując imię Jan Paweł II, wspomina biskup Tadeusz Pieronek.16 października AD 2014, źródło: www.radiokrakow.plRóżaniec modlitwą zawierzenia.
 © P. Juchom
      Różaniec z pozotu jest prostą, zwykłą modlitwą, długą i nużącą. Wcale tak nie musi być, różaniec może być sposobem na życie. W czasie gdy odmawiamy różaniec wszystkie nasze smutki i radości oddajemy Maryi. Zwaracając się do Niej z ufnością możemy być pewni, że wstawi się za nami przed Swoim Synem. Różaniec - to modlitwa zawierzenia przez Maryję Jezusowi. Z 1440 minut każdego dnia otrzymanego od Boga różaniec może nam zająć 25. Czy to zbyt wiele? Pewnie o mocy różańca można pisać wiele, jednak to Ty osobiście musisz się o tym przekonać, może warto już dziś wziąć do ręki różaniec i się przekonać, zapewniam Cię, że warto.

Nabożeństwa różańcowe: niedziala - piątek, godz. 17.30, sobota po mszy św. o godz. 9.00

28 września AD 2014, P. JuchomSpotkanie z rodzicami
© P. Juchom
      Serdecznie zapraszam na spotkanie - zebranie w niedzielę, 05 października 2014 roku po Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie odbędzie się w auli MB Częstochowskiej.
Zapraszam bardzo serdecznie.


28 września AD 2014, P. JuchomPrzyjęcie aspirantów do SLO już w niedzielę
 © P. Juchom
      W niedzielę 21 września podczas Mszy św. odprawionej w intencji ministrantów zostaną przyjęci nowi kandydaci rozpoczyanjący czas przygotowania do bycia ministrantem. Poprzez zbiórki i udział w mszy św. będą poznawać Pana Boga i przygotowywać się do pełnienia posług w naszej wspólnocie. Uroczysty charakter będzie miało również odnoweinie przyrzeczeń ministranckich całej Służby Liturgicznej Ołtarza. Podczas liturgii modlitwą chcemy objąć wszystkich ministrantów i ich rodziny, aby z wielkim oddaniem umieli poświęcać swoje życie Jezusowi Chrystusowi.
     Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich parafian a w szczególności rodziny kandydatów i ministrantów.

19 września AD 2014, P. JuchomOazy wakacyjne ministrantów
 Oaza 2014

      W trakcie tegorocznych wakacji ministranci naszej parafii uczestniczyli w formacji oazowej. Daniel Frankowski, Łukasz Widera, Jakub Panicz, Szymon Baj, Tomasz Paluszek, Patryk Skrobak i Jakub Żerebecki uczestniczyli w Oazie Ministranckiej, która odbywała się na początku lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. W drugiej połowie lipca również w Paradyżu organizowana była Oaza Lektorska, w której uczestniczył Michał Kikowski. Ministranci podczas tych wakacyjnych rekolekcji mogli zbliżyć się do Pana Boga poprzez regularną modlitwę, mszę św. i różnego rodzaju nabożeństwa. W czasie tych kilkunastu dni nie zabrakło również czasu na sport i rekreacje. Ważnym wydarzeniem dla naszej parafii będzie niedziela 07 września, kiedy w Rokitnie Michał Kikowski otrzyma promocję do posługi lektora.

31 sierpnia AD 2014, P. JuchomStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2016 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.