SLO PrzemkówLinki     
                               
Zmiany w służeniu
© P. Juchom
      W związku z rozpoczętymi wakacjami - wieloma wyjazdami, koloniami, oazami, nastąpiły zmiany w grafiku służeń. Bardzo proszę zapoznać się z grafikiem i sumiennie być na służbie. Jednocześnie życzę wszystkim udanych wakacji. Ministrantom, którzy będą uczestniczyć w oazach życzę, aby Pan Bóg natchnął ich serca do gorliwej służby przy Jego ołtarzu. Wszystkim, którzy będa na koloniach i wyjazdach rodzinnych życzę niezapomnianych przeżyć. Jednocześnie zachęcam do robienia ciekawych zdjęć, żebyśmy po wakacjach mogli wspominać ten wakacyjny czas. Zachęcam również do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Start 31 lipca 2014 roku z Kożuchowa.

     zobacz grafik

02 lipca AD 2014, P.Juchom25-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej
 Powołania 2014

      Serdecznie zapraszamy do udziału w XXV Rocznicy Koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej i Diecezjalnym Dziekczynieniu za kanonizację Jana Pawła II, które będzie maiało miejsce 21 czerwca 214 r. W dniu poprzedzającym, 20 czerwca, spotka się młodzież naszej diecezji.

Główne uroczystości sobota – 21 czerwca

- 09.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (bazylika)
- 09.30 – Różaniec – wspólnoty Żywego Różańca i Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie
- 10.30 – katecheza dla pielgrzymów – ks. Piotr Pawlukiewicz, Warszawa
- 11.30 – przygotowanie do liturgii
- 12.00 – Eucharystia
- 15.00 – koncert zespołu „Arka Noego"
- występy zespołów zgłoszonych z diecezji

20 czerwca AD 2014, P. Juchom51. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania
 Powołania 2014

      Tydzień modlitw o powołania powinien być wielką mobilizacją do modlitwy i przypomnienia, że dzieło odczytywania, rozwijania i realizowania powołań trzeba nieustannie wspierać – podkreślił dziś na konferencji prasowej w Warszawie bp Marek Solarczyk, delegat Episkopatu Polski ds. Powołań. W niedzielę 11 maja Kościół rozpocznie 51. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W tym roku towarzyszy mu hasło „Powołania świadectwo prawdy. Specjalne orędzie z tej okazji wystosował papież Franciszek.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Tydzień modlitw o powołania 201411 maja AD 2014, źródło: www.niedziela.plKto nie zna Pisma Świętego ten i nie zna Chrystusa.
© P. Juchom
      W całym kraju 3. Niedziela Wielkanocna od kilku lat obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Tym samym rozpoczyna ona 6. Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który w tym roku przeżywać będziemy w dniach 4-10 maja. Tegorocznym dniom poświęconym Słowu Bożemu zawartemu w Piśmie Świętym towarzyszyło będzie motto: „Tak, Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym, który miał przyjść na świat” (J 11, 27).
     Podobnie jak w minionych latach Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II przygotowało pomoce i materiały, które pozwolą moderatorom biblijnym w poszczególnych diecezjach, a za ich pośrednictwem zainteresowanym w parafiach twórczo przeżyć Niedzielę Biblijną oraz cały Tydzień Biblijny. Wśród przygotowanych materiałów, które trafiają do wszystkich parafii w całej Polsce jest m.in. „Przegląd Biblijny”, w którym obok bloku materiałów wykorzystanych w kontekście centralnego wydarzenia tego roku duszpasterskiego, jakim w każdej parafii powinno być przekazanie wiernym Ewangelii według św. Marka, znajdują się materiały do wykorzystania w ramach konferencji i katechez głoszonych dla dorosłych oraz osób należących do kręgów biblijnych.

04 maja AD 2014, źródło: www.niedziela.plAlleluja! Jezus żyje!
 Wielkanoc 2011

      Radości ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i złem.
     Niech Zmartwychwstały Pan udziela nam wszelkich łask, by współczesnemu człowiekowi nieść
     Pokój i Radość. ALLELUJA!!!20 kwietnia AD 2014, P. JuchomRozpoczynamy Święte Triduum Paschalne
© P. Juchom
      Dzisiaj rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najświętsze dni w roku. W Wielki Czwartek otaczamy ołtarz Chrystusa, by sprawować pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Świętujemy przede wszystkim ustanowienie Najświętszej Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jutrzejszy dzień jest dla wszystkich wierzących dniem szczególnej zadumy i refleksji. Obchodzimy bowiem pamiątkę dnia w którym nasz Pan oddał za nas swoje życie. Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii koncentrując się na rozważaniu męki i śmierci Chrystusa i przypominając nam cenę jaka została zapłacona za nasze zbawienie. Sobota - Wigilia Paschalna jest szczytem całego roku liturgicznego, najważniejszą celebracją liturgiczną w całym Kościele. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą świętą liturgią rozpoczniemy Okres Wielkanocny w Kościele. To właśnie Zmartwychwstanie Pańskie jest „Uroczystością nad uroczystościami”. Nie bądźmy obojętni i chciejmy ochoczo uczestniczyć w tych Świętych dniach w Liturgii; Wielki Czwartek, godz. 18.00, Wielki Piątek, godz. 17.00, Wielka Sobota, godz. 18.00. Więcej informacji na plakatch - obrazki, lewa kolumna. Zapraszamy

17 kwietnia AD 2014, P. JuchomOto jestem z wami
 Misterium wielkopostne
      W Niedzielę Palmową zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej. Młodzi aktorzy poprzez przekazane treści pozwolą nam przygotować się do głębszego przeżycia najważniejszych dla nas Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przedstawianie przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie pod opieką Pani Doroty Guzikowskiej oraz Pana Pawła Juchoma.      
     ZAPRASZAMY


12 kwietnia 2014 roku, P. JuchomBóg jest większy od naszego grzechu
 

      "Znane jest powiedzenie, że jedyny prawdziwy smutek to nie być świętym; moglibyśmy też powiedzieć, że istnieje jedna tylko prawdziwa nędza: nie żyć jak synowie Boga i bracia Chrystusa" – pisze Ojciec Święty, cytując Leona Bloy.
Na progu Wielkiego Postu zachęcam do lektury orędzia Papieża Franciszka, w którym Ojciec Święty zastanawia się „co znaczy dla nas dzisiaj wezwanie do ubóstwa, do życia ubogiego w rozumieniu ewangelicznym”.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2014

04 marca AD 2014, P. JuchomMsza św. wieczorna
 

      Od poniedziałku msze św. w dzień powszedni będą odprawiane o godz. 18.00. Sobota, godz. 9.00. Zapraszamy do udziału w mszach św. nie tylko w niedzielę. Niech rozpoczynający się Wielki Post będzie dobrą okazją, żeby częściej uczestniczyś w mszy św.


02 marca AD 2014, P. JuchomSchowaj mnie
 © P. Juchom
      W piątek 07 lutego, od godz. 17.00 mamy okazję adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W czasie adoracji będziemy mogli pojednać się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty. Spowiedź również w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy do spotkania z Bogiem Miłosiernym.
Obowiązkowa adoracja i msza św. dla wszystkich ministrantów w piątek od godz. 17.00


02 lutego AD 2014, P. JuchomKonkurs fotograficzny
 

      Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie fotograficznym. "Zimowe zdjęcie" tylko i wyłącznie Waszego autorstwa proszę przesyłać na adres: konkurs@sloprzemkow.com do dnia 02 marca 2014 roku. Przysyłając zdjęcie proszę o podanie imienia, nazwiska i adresu zamieszkania. Autor najlepszej fotografii zostanie nagrodzony. Nazwisko zwycięzcy wraz ze zdjęciem zostanie zaprezentowane na naszej stronie. Zachęcam do udziału w konkursie.


25 stycznia AD 2014, P. JuchomBóg się rodzi, moc truchleje...
 

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, który z wielkiej miłości ku nam zesłał nam Swojego Syna. Niech narodzony dzisiejszej nocy w szopie w Betlejem Jezus Chrystus opromienia swoim blaskiem nsze życie, niech nam błogosławi na każdą chwilę, każdy dzień naszego życia. A czas świąt niech będzie doskonałą okazją do głoszenia dobrej nowiny o przyjściu Mejsasza na ziemię.
Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, W dobrych radach w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłą, Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami, A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami.

24 grudnia AD 2013, P. JuchomTurniej piłki nożnej w Szprotawie.
© P. Juchom
      W sobotę 30 listopada 2013r. odbyły się Dekanalne rozgrywki Ligi Ministranckiej w Szprotawie. Z naszej parafii wzięły udział dwie drużyny w kategoriach Szkoły Podstawowej i Ponadgimnazjalnej. W skład Szkoły Podstawowej wchodzili: Annis Dami, Jakub Panicz, Bartek Drzazga, Kacper Bochnak, Patryk Skrobak, Daniel Frankowski, Jakub Żerebecki, Adam Gniedziejko i Maciej Rosa. Rozegraliśmy dwa mecze fazy grupowej, półfinał i finał ...

      czytaj dalej...

04 grudnia AD 2013, A. DamiLegitymacje do podpisu
© P. Juchom
      Proszę o przynoszenie legitymacji ministranckich do podpisania. Znany jest już termin turnieju piłki nożnej ministrantów. Kto będzie jechał, jakie drużyny zdecyduję w niedzielę. Jeżeli chodzi o skałd to będę się konsultował z Panem Mariuszem. Turniej odbędzie się w sobotę 30 listopada 2013 roku w Szprotawie. Bez podpisanej legitymacji nie będzie można pojechać.19 listopada AD 2013, P. JuchomPomyśl… Komu możesz „ofiarować Niebo”?
© P. Juchom
      Dar odpustu Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

      czytaj dalej...


30 października AD 2013, źródło: www.radiomaryja.pl/Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.
 
      Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:
   Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
   Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
   Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
   Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
   Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
   Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
   Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
   Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
   Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

30 października AD 2013, P. JuchomZebranie z rodzicami
© P. Juchom
      Serdecznie zapraszam na spotkanie - zebranie w niedzielę, 13 października 2013 roku po Mszy św. o godz. 11.00. Chciałbym ustalić zasady naszej współpracy w ramach służby Państwa chłopaków.
Zapraszam bardzo serdecznie.


10 października AD 2013, P. JuchomRóżaniec modlitwą zawierzenia.
 © P. Juchom
      Różaniec z pozotu jest prostą, zwykłą modlitwą, długą i nużącą. Wcale tak nie musi być, różaniec może być sposobem na życie. W czasie gdy odmawiamy różaniec wszystkie nasze smutki i radości oddajemy Maryi. Zwaracając się do Niej z ufnością możemy być pewni, że wstawi się za nami przed Swoim Synem. Różaniec - to modlitwa zawierzenia przez Maryję Jezusowi. Z 1440 minut każdego dnia otrzymanego od Boga różaniec może nam zająć 25. Czy to zbyt wiele? Pewnie o mocy różańca można pisać wiele, jednak to Ty osobiście musisz się o tym przekonać, może warto już dziś wziąć do ręki różaniec i się przekonać, zapewniam Cię, że warto.

Nabożeństwa różańcowe: niedziala - piątek, godz. 17.30, sobota po mszy św. o godz. 9.00

03 października AD 2013, P. JuchomNaprzód przebojem młodzi rycerze.
 Przyjęcie ministrantów
      W hymnie ministrantów możemy usłyszeć słowa "Naprzód przebojem młodzi rycerze ... Wodzem nam Chrystus w Hostii ukryty z Nim w bój nasz zastęp wyruszy." Dziś podczas mszy św., którą ks. proboszcz odprawił w intencji wszystkich posługujących przy ołtarzu w naszej wspólnocie, grono ministrantów powiększyło się o trzech młodych panów. Od dzisiejszego dnia Daniel, Adam i Łukasz rozpoczynają czas przygotowania się do tego, aby w Wielki Czwartek podjąć zadanie bycia ministrantem. Wszystkim posługującym na początku kolejnego roku życzymy wytrwałości, pilności i sumienności. Niech patron ministrantów św. Stanisław Kostka wyprasza potrzebne łaski.

22 września AD 2013, P. JuchomStrony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

© 2014 - SLO Przemków - P.Juchom - wszelkie prawa zastrzeżone.